Meteorolojide lojman vurgunu

Devlet Meteoroloji İşleri Eski Genel Müdürü Çağlar, lojmanda 19 ay boyunca usulsüz kaldı

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Devlet Meteoroloji İşleri Eski Genel Müdürü Mehmet Çağlar'ın emekliye ayrıldıktan sonra 19 ay boyunca usulsüz olarak lojmanda kaldığı ortaya çıktı. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ile Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü arasında yapılan lojman değişimi kapsamında Elektrik İşleri Genel Müdürlüğü lojmanında kalan Çağlar'ın bunu gizleyerek lojmanda kaldığı belirlendi. Lojmanda unutulan genel müdürü Devlet Meteoroloji İşleri Müşaviri Mehmet Ulubay buldu. Ulubay'ın ihbarı üzerine Çağlar'ın emekliye ayrıldıktan sonra ilgili birimlerden bunu gizlediği ve 2 aylık yasal sürenin dışında oturmaya devam ettiği belirlendi.

19 AY HAKSIZ YERE KALMIŞ

Yetkililer, emekli olduktan sonra haksız yere 19 ay lojmanda kaldığı belirlenen Mehmet Çağlar'a tahliye için tebligat gönderdi. Ardından da lojman kira bedelinin zamlı olarak tahsil edilmesi için hukuki süreç başlatıldı. Konuyla ilgili yönetmeliğin 34'üncü maddesi uyarınca Ekim 2012'den Mayıs 2014'e kadar geçen süre için Mehmet Çağlar'dan işgaliye bedelinin alınması için hukuki girişimde bulunuldu.

25 BİN TL'LİK DAVA AÇILDI
Strateji Geliştirme Başkanlığı bedelin alınması için talep yazısı gönderdi. Kamu mallarını kullanarak haksız yere binlerce liralık kazanç sağlayan Mehmet Çağlar'dan lojmanda oturduğu süre için kira bedelinin zamlı olarak tahsil edilmesi için Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından idari işlem başlatıldı. Müdür hakkında kamu malını zarar uğrattığı için 25 bin TL'lik dava açıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteorolojide lojman vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN