Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençler ustalarını yaşatıyor

Şefik Bursalı Resim Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Yarışmaya katılan genç yeteneklere toplam 37 bin 500 lira ödül dağıtıldı

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Çağdaş resmin ustalarından, merhum sanatçı Şefik Bursalı'nın anısını yaşatmak ve plastik sanatlar alanında sanatçıların çalışmalarını desteklemek amacıyla bu yıl 14'üncüsü düzenlenen "Şefik Bursalı Resim Yarışması"nın ödülleri sahiplerine verildi. Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde düzenlenen törende genç yeteneklere toplam 37 bin 500 lira para ödülü dağıtıldı.

ÖDÜLLER DURSUN'DAN
Yarışmada beş büyük ödül (her kazanan için ayrı ayrı 7 bin 500 TL) verildi. "Ağıt" isimli tablonun sahibi sanatçı Fatih Dülger büyük ödülünü Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'dan alırken, "Van Depremi" isimli eseriyle sanatçı Orhan Onuk'a büyük ödülünü Şefik Bursalı Ailesi'ni temsilen Av. Ünsal Piroğlu verdi. Yarışmanın diğer büyük ödüllerini ise sanatçılar Hayri Ağan "Tekne İçi", Mustafa Sönmez "Tabutta Rövaşata" ve Burak Yiğit "Yığın" isimli eserleriyle aldı.

15 AĞUSTOS'A KADAR AÇIK
Ünlü sanatçı Şefik Bursalı anısına düzenlenen ve toplam 257 sanatçının katıldığı yarışmada sergilenmeye layık görülen 92 eser "Fahri Korutürk ve "Sedat Simavi salonlarında 15 Ağustos tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler ustalarını yaşatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN