Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taksi durağında şal dokuyor

Çubuklu taksici Serhat Ünalan, "Erkek adam şal mı dokur" eleştirilerine rağmen durakta bol bol şal dokuyor

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Çubuk'ta bir taksici, trafiğin stresini ve yorgunluğunu şal dokuyarak atıyor. Cumhuriyet Mahallesi Ankara Bulvarı Sanayi Kavşağı'ndaki Ömürdede Taksi Durağı'nda çalışan Serhat Ünalan (38), boş vakitlerini bayanlar için şal dokuyarak değerlendiriyor. İlçede 15 yıldır taksicilik yapan Ünalan, durakta oluşturduğu seyyar tezgahta 4 yıldır şal dokuyarak sevdiklerine hediye ediyor.

"STRESİMİ ATIYORUM"
Kimi zaman taksici arkadaşlarından tepki aldığını ifade eden Ünalan, "Müşteri beklerken boş boş oturup, boş laflar konuşacağıma en azından vaktimi değerlendirmiş oluyorum. Bazı zamanlar taksici arkadaşlarımdan "erkek şal mı dokur" diye eleştirdiler. Ancak sonra onlar da alıştı. Şal dokurken, hem sinir stresimi atıyorum hem de boş vakitlerimi değerlendiriyorum. Bir nevi işimizin verdiği trafiğin sinir ve streslerini burada atıyorum" diye konuştu.

"EN ZOR İŞ TAKSİCİLİK"
Taksiciliğin zor bir meslek olduğunu kaydeden Ünalan, "Şal dokumak taksiciliğe bakarak çok kolay. Sadece ip ve tezgahla uğraşıyorsunuz. Hayalinizdeki dokumayı hayata geçiriyorsunuz. Taksiciliğin kazası, belası, cezası var. Sonra trafikte çok değişik insanlarla karşı karşıya geliyorsunuz. En zor iş taksicilik diyebilirim" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksi durağında şal dokuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN