Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bonzai için annesinin evlilik yüzüğünü sattı

Giriş Tarihi: 21.7.2014

Bonzai alabilmek için annesinin yüzüğünü satan 24 yaşındaki C.F. kendisini intiharın eşiğine getiren bonzai ile olan savaşı kazandı. O şimdi okulunu tamamlayıp sinemacı olmak istiyor

İstanbul'da okuduğu bir Fransız Lisesi'nde bulunan müzik grubunda gitar çalan C.F. kız arkadaşlarını etkileyebilmek için esrara başladı. 2008 yılında torbacının tavsiyesi ile bonzai kullanmaya başlayan C.F. 7 yıl boyunca kullandığı ve asla bırakamayacağını düşündüğü bonzaiden kurtularak yarıda bıraktığı hayallerini gerçekleştirmek istiyor.

KIZLARI ETKİLEMEK İÇİN BAŞLADIM

Lisede kız arkadaşlarını etkileyebilmek için bonzai içmeye başladığını belirten C.F., " Lisede okulun müzik grubundaydım. Müzik camiasında esrar kullanımı çok yaygın durumda. Ben de karşı cinsi etkileyebilmek ve müziğime ilham olur düşüncesiyle içmeye başladım. 2008 yılında torbacıdan esrar almaya gittim. Bana esrar olmadığını ancak onun yerine tamamen doğal ve yurt dışından geldiğini söylediği Bonzaiyi önerdi. Ben de alarak içmeye başladım. Ancak kimyasal ve sentetik maddeler içerdiğini öğrendikten sonra bırakmaya çalıştım"dedi.

ANNEMİN EVLİLİK YÜZÜĞÜNÜ SATTIM

Bonzai maddesini yaklaşık 7 yıl boyunca kullandığını belirten C.F., "Bonzaiye o kadar bağlanmıştım ki geceleri uykudan uyanıp sigara içmeye başlamıştım. Üniversite okuduğumda okul harçlığımı bonzaiye vermeye başladım. Okul harçlığım yetmemeye başlayınca birgün annemin evlilik yüzüğünü alıp sattım. O para ile gidip hemen bonzai aldım"şeklinde konuştu.

'İNTİHAR ETMEK İSTEDİM'
Bonzaiyi kullanmayı bırakamayacağı konusunda ümitsizliğe kapılıp intihar etmeyi düşündüğünü anlatan C.F., "Bonzaiyi bırakmayı düşündüm ancak bırakamadım. Kız arkadaşımla sohbet dahi edemiyorduk. Sosyal hayattan kopmuştum. Kız arkadaşım benim bu kötü gidişime 'dur' dedi ve beni Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Merkezi'ne gönderdi. Buraya gelmeden önce bonzaiyi bırakamayacağımı düşündüm ve artık içimde intihar etme isteği uyandı" diye konuştu.

'ARTIK HAYAL KURMA VAKTİ'
Bonzai ile olan savaşın ardından yarım kalan hayallerini tamamlayı istediğini söyleyen C.F., "Artık geleceğe dair umudumu yakaladım. Şimdi yarıda kalan okulumu bitirip sinema sektöründe çalışmak istiyorum. Benim bu illetten kurtulmamda bana yardımcı olan kız arkadaşımla evlenmek istiyorum. Bonzaiyi bir keyif sanıp kimse içmesin ve hayatını tehlikeye atmasın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bonzai için annesinin evlilik yüzüğünü sattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN