Gençlik otobüsüyle 40 günde devri alem

MCD Gençlik Kulübü'nün düzenlediği Gençlik Otobüsü projesiyle Avrupa seyahatine katılmak isteyenler 1 Ağustos'tan itibaren başvuru yapabilecek

Giriş Tarihi: 21.7.2014
Gençler için yurt dışına çıkıp farklı ülkeleri gezmek artık hayal olmaktan çıkıyor. Maksut Coşkun Dokunulmaz (MCD) Gençlik Kulübü'nün başlattığı "Gençlik Otobüsü" projesiyle, gençler hiçbir ücret ödemeden hem farklı ülkeleri görme fırsatı buluyor hem de kendilerini tanıtarak iş bulma imkanı yakalıyor. Proje hakkında bilgi veren MCD Gençlik Kulübü Başkanı Maksut Coşkun Dokunulmaz, projenin Türkiye'de gençlik hareketliliğini ve fırsat eşitliğini sağlamak için düzenlendiğini ifade etti.

43 BİN BAŞVURU

Dokunulmaz, amaçlarının Türkiye'de maddi durumu iyi olmayan gençlere Avrupa'ya gitme fırsatı tanımak olduğunu belirtti. Firmalardan aldıkları sponsorluklarla projeyi yürüttüklerini anlatan Dokunulmaz, "Avrupa'da 15 ülke 28 şehre gidiyoruz. Bu sene 43 bin başvuru aldık. Dünya genelinde bir projeye yapılan çok yüksek bir başvuru. 43 bin başvurudan verilen cevaplara göre 6 bin genç seçiyoruz. Bu 6 bin kişi İstanbul'da Türkiye'nin önde gelen şirketlerindeki isimlerle bir araya gelerek başarı hikayelerini dinliyorlar. İsteyen herkes katılabiliyor 18-35 yaş kriterimiz var, üniversite öğrencisi olma zorunluluğu yok" diye konuştu.

2016'DA YOLCULUK AMERİKA'YA
Gençlerin bir çok ülke gezebilme fırsatını da yakaladığına dikkati çeken Dokunulmaz, "Bu sene dünyada ilkleri gerçekleştireceğiz. İki ressam seçtik, dünyanın 28 farklı şehrinde tablo yapacağız. Otobüse katılanlardan oluşturacağımız sinema filmi projemiz var. Yolculuğumuz 50 gençle 40 gün sürecek, 9 Ağustos'ta yola çıkıyoruz, 17 Eylül'de dönüyoruz. Bu sene projeye katılacaklar seçildi, seneye katılmak için ise 1 Ağustosta internet sitemizden başvuru yapılabilir" şeklinde konuştu. "Gençlik otobüsünün dünyada bir örneği yok" diyen Dokunulmaz, 2016'da gençlik otobüsünün Amerika'ya gideceğini, başvuruları ise bu sene alacaklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik otobüsüyle 40 günde devri alem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN