Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcılıktan "mobbingci"ye şok

Gazi Üniversitesi'ndeki paralel yapılanmayı deşifre eden SABAH Ankara muhabirleri Çağatay Aytaç ve Uğur Yıldırım'a hakaret ve iftira davası açan "mobbingci" Şule Çivitçi büyük şok yaşıyor

Giriş Tarihi: 21.7.2014
Moda tasarımı ve dikiş nakış uzmanı olan Prof. Dr. Şule Çivitçi, SABAH Ankara'nın Gazi Üniversitesi'ndeki paralel yapıyı deşifre etmesinin ardından muhabirlerimiz Çağatay Aytaç ve Uğur Yıldırım hakkında hakaret ve iftira suçlamalarıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayetçi olmuştu. Basın özgürlüğüne darbe vurmak isteyen Çivitçi'nin şikayetine savcılığın cevabı "takipsizlik" oldu.

CEVAP GECİKMEDİ

Gazetemizin gündeme bomba gibi düşen Gazi Üniversitesi'ndeki paralel yapılanmayla ilgili yazı dizisinin etkileri hala sürüyor. 8-9 Mayıs 2014 tarihlerinde yayınlanan "Modacıdan mobbingci" ve "Gazi'ye dikiş nakış uzmanı mobbingci" başlıklı haberlerle ilgili muhabirlerimiz Çağatay Aytaç ve Uğur Yıldırım'ı hakaret ve iftira suçlamalarıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet eden Prof. Dr. Şule Çivitçi'ye savcılığın cevabı gecikmedi.

GERÇEKLER GİZLENEMEZ
İstanbul Cumhuriyet Savcısı H. Hasan Bölükbaşı'nın takipsizlik kararı verdiği şikayete konu haberlerle ilgili ortaya atılan iddiaların görünür gerçeklik ve ölçülülük sınırları çerçevesinde kamuoyuna aktarıldığı, müştekiye yönelik hakaret kastıyla yani açıkça aşağılama ve küçültme amacıyla yazıya dökülmediği, bu içerikte sözlerin kullanılmadığı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcılıktan "mobbingci"ye şok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN