Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi'deki paralelin 'zorba'lığı sürüyor

SABAH Ankara'nın daha önce gündeme getirdiği Gazi Üniversitesi'ndeki hukuk dışı uygulamalar sürüyor. Şimdi de kantindeki eşyalar tahrip edildi

Giriş Tarihi: 22.7.2014
Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber, hukuksuzluklarına bir yenisini ekledi. Gazi Üniversitesi Vakfı ile yapılan protokol gereği 2018'e kadar işletme hakkı Gazi Eğitim Kooperatifi'nde olan kantin ve kafeteryalardaki masa, sandalye ve dolaplar tahrip edildi. Kooperatif yetkilileri, sözleşme bitiminden önce işletmeleri terk etmeleri için kendilerine yıldırma politikası uygulandığını ileri sürdü.

"MADDİ ZARARIMIZ BÜYÜK"
Kooperatifin işlettiği Gazi Üniversitesi Kız Öğrenci Misafirhanesi'nin de tehditlerle karşı karşıya olduğunu dile getiren yetkililer, "Misafirhane de tehlikede. Bugüne kadar rektör hakkında yapılan suç duyuruları ve açılan davalar var. Tüm kantin eşyaları gasp edilerek çalışamaz duruma getirildi. Milyonları aşan maddi zarar oluştu" dedi. Yetkililer, "Gazi Üniversitesi Vakfı'ndaki hukuksuzluklara da değinerek, Ramazan'ın ilk günü 75, geçen hafta 15 işçi kendi adamları olmadığı için işten çıkarıldı" diyerek duruma tepki gösterdi.

"KENDİ ADAMLARINI GETİRECEKLER"
Geçen hafta içinde Rektör Büyükberber'in inisiyatifiyle yaklaşık 15 vakıf çalışanının daha işine son verildiğini kaydeden yetkililer, "Yaklaşık 85 vakıf çalışanı da kendi adamları olmadığı için işten çıkarıldı. Onların yerine kendi adamlarını işe almayı düşünüyorlar. Rektörün kadrolaşma hareketi vakıf üzerinden devam ediyor. Vakıf değil örgüt kurmuşlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi'deki paralelin 'zorba'lığı sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN