Çankaya Belediyesi 10 yıl aidat ödemedi

İç Anadolu Belediyeler Birliği'ne 10 yıl başkanlık yapan Çankaya Belediyesi, aidatları bugüne kadar ödemedi. Belediyenin birliğe 1.5 milyon TL borcu var

Giriş Tarihi: 24.7.2014
İç Anadolu Belediyeler Birliği'nin 2004 yılından beri başkanlığını yürüten Çankaya Belediyesi'nin 10 yıldır birlik aidatını ödemediği ortaya çıktı. Birliğe yaklaşık 1.5 milyon TL borcu bulanan Çankaya Belediyesi'nin bu borcu ödemek istemediği için İç Anadolu Belediyeler Birliği'nden ayrılmak istediği iddia edildi. Belediyesi yetkilileri, "Enerjimizi Çankaya'ya harcamak istediğimiz için İç Anadolu Belediyeler Birliği'nden ayrılıyoruz" diye konuştu.

"AYRILMA KARARI ALDIK"
İç Anadolu'nun farklı illerinden 44 belediyeyi bünyesinden barındıran İç Anadolu Belediyeler Birliği'nin başkanlığını eski başkanlar Muzaffer Eryılmaz ve Bülent Tanık döneminde yürüten Çankaya Belediyesi 10 yıl boyunca hiçbir aidatını ödemedi. Yeni başkan Alper Taşdelen ile birlikten ayrılma kararı aldıklarını söyleyen yetkililer, "Enerjimizi Çankaya harcamak istediğimiz sadece İç Anadolu Belediyeler Birliği'nde değil, diğer organizasyonlardan da ayrılma kararı aldık" diye konuştu.

DOĞRUDAN ÖDEME YAPILMIYOR
Birliğin başkanlığı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a devreden Çankaya Belediyesi, aidat borçlarının İller Bankası üzerinden tahsil edileceğini söyledi. Belediyenin 1 buçuk milyona yakın borcu olduğunu söyleyen yetkililer, "Birliğe doğrudan aidat ödeme gibi bir durum söz konusu olmadığından İller Bankası üzerinden tahsilat yapılıyor. Çankaya Belediyesi'nin bu güne kadar olan borcu İller Bankası üzerinden yapılan kesintilerle zaman içinde denecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya Belediyesi 10 yıl aidat ödemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN