40 metreden 'adrenalin' atlayışı

THK Müzesi'ndeki atlama kulesi adrenalin tutkunlarının ilgisini çekiyor. Yılda 15 bin kişi kuleyi ziyaret ediyor

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Türk Hava Kurumu (THK) Müzesi yerleşkesinde yer alan atlama kulesi, adrenalin meraklılarının akınına uğruyor. THK tarafından kurulan ve 19 Mayıs 2002'de hizmete açılan müzeyi ziyaret edenler, Türk havacılık tarihini öğrenmekle kalmıyor, 40 metrelik kuleden paraşütle atlama imkanı da buluyor. Müze Müdürü Selami Yıldırım, kuleyi yılda 15 bin kişinin ziyaret ettiğini belirtiyor.

KULE KORUMA ALTINDA

Paraşüt kulesinin "anıt eser" olduğunu kaydeden Yıldırım, "Kule, 1937 yılında Celal Bayar tarafından faaliyete geçirilmiş. Cumhuriyet'in ilk yıllarından kaldığı için çok değerli. Geçen yıl bakımdan geçirdik ve tekrar hizmete sunduk. İlgiden çok memnunuz. Ücretsiz girilebilen yerleşkemizde, konuklarımızın en iyi şekilde vakit geçirmelerini sağlıyoruz" dedi.

HERKES ATLAYABİLİYOR

Yerli ve yabancı turistler tarafından yıl boyu ziyaret edilen müzenin 3 bölümden oluştuğunu anlatan Yıldırım, "Müze, açık ve kapalı alanları ile atlama kulesinden oluşuyor. Gerekli şartlara uygunsa isteyen herkes kuleden atlayabiliyor. Ayrıca THK kursiyerleri de burada eğitimleri gereği atlayış yapıyorlar. Atlayışlar, paratonerle birlikte sayarsak toplam 41 metrelik kulenin 38 metrelik bölümünden gerçekleşiyor. Değişik bir deneyim yaşamak isteyen herkesi müzemize davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40 metreden 'adrenalin' atlayışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN