Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadir Gecesi'nde Hacı Bayram doldu

Giriş Tarihi: 25.7.2014

Kadir Gecesi'nde Ankaralılar, camilere akın etti. Özellikle Hacı Bayram'da izdiham yaşandı

Kadir Gecesi'ni dua ve ibadetle ihya etmek isteyen on binlerce Ankaralı, Hacı Bayram Camii'ne akın etti. Büyükşehir Belediyesi de Başkentlilere su, lokum, meyve suyu ve kandil simidi ikram etti. Ankaralılar daha sonra Altındağ Müftüsü Şükrü Kabukçu'nun Kadir Gecesi'nin manevi önemini anlattığı vaazı dinledi.

CAMİ İÇİ BAYANLARA AYRILDI

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarıyla tarihi kimliğine yeniden kavuşturulan Hacı Bayram Camii ve çevresinde, Ankara'nın dört bir yanından gelen vatandaşlar Kadir Gecesi'nin manevi ikliminde buluştu. Aşırı yoğunluk nedeniyle cami içi bayanlara tahsis edilirken, dış mekan da erkeklere ayrıldı.

OTOPARKLAR DA DOLDU
Camiinin 560 araçlık kapalı otoparkı dolarken, kullanılmayan açık otoparklar ise ücretsiz olarak Ankaralıların hizmetine açıldı. Kadir Gecesi'nde Hacı Bayram Camii'nin güvenliği de Büyükşehir Belediyesi tarafından takviye edildi. Gecede polisle birlikte 170 Büyükşehir Belediyesi güvenlik görevlisi güvenliğin sağlanmasında, 50 peyzaj görevlisi de çevre temizliği ve çöp toplamada sabaha kadar görev yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadir Gecesi'nde Hacı Bayram doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN