Başkentliler bayram tatili için yollara düştü

Giriş Tarihi: 27.7.2014

Ramazan Bayramı tatilini il dışında geçirmek isteyen Ankaralılar yollara düştü. AŞTİ, Gar ve Esenboğa Havalimanı'nda yoğunluk had safhadaydı

Bayram tatilini fırsat bilen Ankaralılar yollara düştü. Başta Ankara Şehirlerarası Otobüs İşletmesi (AŞTİ) olmak üzere Ankara Garı ve Esenboğa Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu yaşandı. Şehir dışına kendi araçlarıyla çıkmak isteyen vatandaşlar da kentin ana arterlerinde trafik yoğunluğunun yaşanmasına neden oldu. Bayram tatilini fırsat bilip yollara düşenler için trafik tedbirleri de artırıldı. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için Ramazan Bayramı boyunca emniyet birimleri tam kadro görev başında olması kararlaştırıldı.

AŞTİ DOLDU TAŞTI

Tatilin başlamasıyla birlikte yüz binlerce kişi otobüs terminaline akın etti. Biletlerin haftalar öncesinden tükendiği otobüs terminalinde birçok firma, yolcuları mağdur etmemek için ek seferler koydu. Gelen ve giden yolcu peronlarının bir dakika bile boş kalmadığı terminalde AŞTİ esnafı da bayram etti. Yılın en kalabalık günlerinden birini yaşayan AŞTİ'de yolcuların mağdur olmaması için güvenlik önlemleri de en üst seviyeye çıkarıldı.

EKİPLER GÖREV BAŞINDA
AŞTİ'nin yanı sıra Ankara Garı ve Esenboğa Havalimanı'nda da yolcu yoğunluğu yaşandı. Uçak ve tren biletlerinin günler öncesinden tükendiği terminaller, bir an önce şehir dışına çıkmak isteyen tatilcilerle doldu taştı. Ramazan Bayramı tatiline kendi arabalarıyla çıkmak isteyen Ankaralılar da şehir ana arterlerinde trafik yoğunluğuna neden oldu. Yollarda trafik ekiplerinin aldığı önlemler dikkatlerden kaçmadı. Bayram tatili boyunca tam kadro görev başında olan trafik ekipleri her bayram yaşanan görüntülerin tekrar yaşanmaması için sürücüleri uyardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentliler bayram tatili için yollara düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN