120 üniversiteden kınama

120 üniversite ortak bildiriyle İsrail'in Gazze'ye yönelik başlattığı katliamı kınadı. Bildiriyi Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer Sıhhiye Yerleşkesi'nde okudu

Giriş Tarihi: 28.7.2014
İSRAİL'in Gazze'ye yönelik başlattığı katliamı, 120 üniversite ortak bildiriyle kınadı. Filistinli öğrencilere her konuda destek verileceği, yardım kampanyaları başlatılacağı ve konuyu dünya gündeminde tutabilmek ve unutturmamak için çalışmaların yapılacağı ifade edildi. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, yayımladıkları ortak bildiriyi basın mensuplarına açıkladı.

REKTÖRLER BİR ARADA

Hacettepe Üniversite Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi'ndeki basın açıklamasına Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Arat, Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafik Kurtcephe, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Çukurova Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Sabahattin Aydın ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan katıldı.

11 DİLDE YAYIMLANDI

Türkiye'deki 120 üniversite rektörü, Türkçe, Kürtçe, İngilizce, Arapça, Farsça, Almanca, İspanyolca, Rusça, Ermenice, Fransızca ve İtalyanca olmak üzere 11 dilde yayımladıkları bildiride, İsrail'in masum çocuk ve kadınların da bulunduğu yüzlerce sivil Filistinli'nin hayatını kaybettiği, binlercesinin yaralandığı saldırıları kınadı.

KALICI BİR ÇÖZÜME DÖNÜŞTÜRÜLMELİ
Hacetepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, geçici ateşkesin kalıcı bir çözüme dönüştürülmesi en büyük dileklerinin olduğunu ifade eden Tuncer, "Başta İsrail'deki akademisyen meslektaşlarımız olmak üzere tüm dünyadaki akademisyenlere bu insanlık suçuna karşı çıkma çağrısı yapıyoruz. Geçici ateşkesin, kalıcı bir çözüme dönüştürülmesi en büyük dileğimizdir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
120 üniversiteden kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN