Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barış ve kardeşlik çağrısı

Ankara'ya yön veren belediye başkanları, Ramazan Bayramı'nda ortak temennilerde bulundnu. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları kınayan başkanlar, tüm dünya ve İslam alemi için barış çağrısı yaptı. İşte o mesajlar...

Giriş Tarihi: 28.7.2014
MELİ H GÖKÇEK / Büyükşehir Belediye Başkanı
Gönül rahatlığı içinde bayram yaşamamız mümkün değil
Birlik ve beraberlik duygularının en çok yaşandığı, sevinç ve kederlerin paylaşıldığı kutsal günlerimizden biri olan Ramazan Bayramı'na bu kez buruk giriyoruz. Filistin'de, Gazze'de kardeşlerimiz devlet terörü altında her gün şehit olurken, Suriye'de, Irak'ta başta Türkmen soydaşlarımız olmak üzere yüz binlerce, milyonlarca kardeşimiz yaşama mücadelesi verirken, yurtlarından yuvalarından olurken bizim gönül rahatlığı içerisinde bayram yaşamamız elbette söz konusu olamaz. Her şeye rağmen, Filistin'de, Suriye'de yaşanan zulmün en kısa sürede sona ermesi en büyük dileğimiz. Dualarımız, dayanışmamız o kardeşlerimizledir. Dualarımız İslam aleminde barışın hakim olması, zulme karşı birlik içinde ortak hareket edilmesidir. Ramazan Bayramı'nın başta ülkemiz olmak üzere bu mübarek günler adına dünyamıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini Allah'tan niyaz ederim. Umarım Gazze'de yaşanan bu dram bir an önce sona erer ve kardeşlerimiz rahat nefes alır.

VEYSEL TİRYAKİ / ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANI
Bayram kan ve gözyaşının durması için büyük fırsat

Bayramlar dayanışma ve kardeşlik duygularını yansıtmak için birer fırsat. Kelime anlamı neşe ve sevinç günü olan bayramlar, barış, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma günleridir. İnsanlar arasındaki sevgi, saygı ve kardeşliğin pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesiledir bayramlar. Yardımlaşma ve dayanışma ruhunu göstermek, kardeşlik duygularını yaşatmak için bir fırsattır. İslam dünyasında dökülen kan ve gözyaşının durması için de bayram bir fırsat. İslam coğrafyasında dökülen kan ve gözyaşının durması için de bir fırsat olmalıdır bu bayram. Kardeşlerimizin yaşadığı acıların bir an önce sona ermesi en büyük temennimiz. Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutlar, birlik ve beraberlik temennisi ile hayırlara vesile olmasını gönülden dilerim.

FETHİ YAŞAR / YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI
İslam coğrafyasında akan kan bir an önce durmalı

Ramazan ayı buruk geçti. Kardeşlik, barış, huzur ve dayanışma duygusunun en fazla yaşandığı bir Ramazan ayını daha geride bırakarak Ramazan Bayramı'na kavuştuk. Ramazan maalesef çevremizdeki İslam ülkelerinin içinde bulunduğu durum nedeniyle buruk geçti. Kardeş kanı akan ülkelerdeki huzursuzluk, İsrail tarafından gerçekleştirilen operasyonlar Ramazan sofralarının sevincini ve bayramın coşkusunu doyasıya yaşamamıza engel oldu. İslam coğrafyasında akan kan bir an önce durmalı. Ramazan Bayramı'nın ülkemize ve milletimize huzur ve mutluluk getirmesini, birlik ve dirliğimize vesile olmasını temenni ediyorum.

ALPER TAŞDELEN / ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI
Tüm dünyada gözyüzünde barış güvercinleri uçsun

Coğrafyamızda yaşanan vahşeti üzüntüyle izliyoruz. İnsanların çok büyük acılar yaşadığı coğrafyamızda ne yazık ki kutsal Ramazan ayında da savaşlar, işgaller, çatışmalar devam etti. Biz her ne kadar kendi ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde Ramazan'ı en iyi biçimde geçirmeye çalışsak da Orta Doğu'da ciddi yaşamsal krizler yaşanmakta. Sınırımızın hemen ötesinde insanlığın en ilkel ve barbar haline tanıklık ediyoruz. Orta Doğu'da barış güvercinlerinin uçmasını istiyorum. İsteğim ve dileğim ülkemizde, Orta Doğu'da ve tüm dünyada gökyüzünde barış güvercinlerinin uçması.

MUSTAFA AK KEÇIÖREN BELEDIYE BAŞKANI
İslam alemine esenlik diliyorum
Ramazan Bayramı tüm İslam alemine barış getirsin. Cennetin kapılarının açıldığı, cehennemin kapılarının kapandığı mübarek Ramazan ayını huzur ve hayırla geçirdik. Allah milletimize ve devletimize nice Ramazanlar yaşatsın. Maneviyatın, duanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın ve buluşmanın müstesna anlarından birisi olan mübarek Ramazan Bayramı'nızı en kalbi duygularımla kutluyor, tüm İslam alemine barış, birlik, esenlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Gazze'deki insanlık dramının da bir an önce sona ermesini temenni ediyorum.

SELÇUK ÇETİN PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI
Olan bitenler bizi yaralıyor
Dünyada olup bitenler şüphesiz bizleri derinden yaralıyor. Özellikle Filistin'de, Gazze'de, Suriye'de, bu kadim coğrafyamızda katledilen mazlumların acısını yürekten paylaşıyoruz. Bu zalim uygulamaları yapan yöneticileri ve buna sesiz kalanları şiddetle kınıyoruz. Ramazan Bayramı'nın tüm İslam alemine ve hemşerilerime hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ederim. Rabbim tüm mazlumlara bayram edebilmeyi nasip etsin.

ENVER DEMİREL ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANI
Baskı nedeniyle buruk giriyoruz
Filistin'de, Suriye'de, Kırım'da, Irak'ta ve Doğu Türkistan'da Müslüman kardeşlerimizin yaşadıkları zulümler, gördükleri baskılar nedeniyle Ramazan'ı hüzünlü geçirdik, bayrama da buruk giriyoruz. Yaşanan tüm bu gelişmeler ay yıldızlı Türk bayrağı altında birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bir millet olarak yaşamanın ne kadar güzel, ne kadar önemli bir şey olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı. Bu vesileyle hemşerilerimin ve Türk-İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, bayramın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.

MUSTAFA TUNA SİNCAN BELEDİYE BAŞKANI
Soykırımı kınadı, barış mesajı verdi
Gazze'de yaşananlar herkesin yüreğini dağladı. Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın ayı olan Ramazan'ı geride bırakıyoruz. Sincan, dünyevi ve manevi anlamda kaynaşarak Ramazan'ı yaşadı ve uğurluyor. Ne yazık ki bu durum Gazzeli kardeşlerimiz için aynı değil. Bu mübarek ayın son günlerinde Gazze'de yaşanan insanlık dışı dram hepimizin gönüllerini dağladı. İsrail'in yüzlerce sivili katlettiği soykırımı kınıyorum. Dualarımız ve gönüllerimiz Gazzeli kardeşlerimizle. Bayram, Gazze başta olmak üzere tüm insanlığa barış getirsin.

MESUT AKGÜL / MAMAK BELEDİYE BAŞKANI
Kırgınlıkların unutulduğu bir bayram hayal ediyorum
Bayrama İslam dünyasında yaşanan katliamlar yüzünden hüzünlü girdik. "Birlik, sevgi ve huzuru, iftar sofralarında milletçe paylaştığımız bir Ramazan ayını daha geride bırakarak bayrama kavuşmuş bulunmaktayız. Bayramlar, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, kırgınlıkların unutulup, dostluk ve sevgiyle gönüllerin birbirine yakınlaştığı, karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği müstesna günlerdir. Özellikle Filistinli kardeşlerimizin İsrail katliamına maruz kalması ve şehit olması hepimizi derinden yaraladı. Bayram ülkemize huzur getirsin.

FATİH DURUAY / GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANI
Bayrama kavuşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz
Tüm bereketiyle, hoşgörüsüyle, yardımlaşma duygusu ve Allahu Teala' ya kulluk şuurunun kalplere işlendiği Ramazan ayı sona ererken, ortak sevinçlerin ve paylaşımların arttığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barışmaya vesile olan, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren bir bayram gününe daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günlere erişmekten mutlu olsak da İslam coğrafyasında yaşanan zulümden dolayı yüreğimiz yanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barış ve kardeşlik çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN