Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rektörden bisikletli mesaj

Ankara Üniversitesi öğrencileri "Benim Havamı Kirletme" diyerek farkındalık etkinliği düzenledi. Rektör İbiş ise öğrencilerin tasarladığı bisikleti sürerek sigaraya 'dur' dedi

Giriş Tarihi: 29.7.2014
Ankara Üniversitesi Çevre Koordinatörlüğü'nün çevre gönüllüsü öğrencileri, Tandoğan Merkez Yerleşke Rekreasyon Alanı'nda "Benim Havamı Kirletme" başlığıyla farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. Sigaranın zararlarını toplumun gündemine getirmek isteyen öğrenciler, sağlıklı yaşama dikkat çekerek kendi elleriyle bisiklet tasarladı. Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş etkinlikte sigaraya "dur" dedi.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER
Kendi tasarladıkları bisikletlerle yerleşke içinde gezen öğrenciler kampüste renkli görüntülere sahne oldu. Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş öğrencilerin etkinliğine katılmayı ihmal etmedi. Rektörlük önünde öğrencilerle bisiklet turu atan Prof. Dr. Erkan İbiş, "Sağlıklı yaşam için bisiklet sürün" mesajı verdi.

SİGARA TETİKLİYOR

Her platformda sigaraya karşı tepkisini dile getiren Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, üniversite bünyesinde kuracakları madde bağımlılığı merkezine işaret ederek, sigaranın da kötü alışkanlıkları tetikleyen temel unsurlardan biri oluşuna dikkat çekti. Çevre Koordinatörü Doç. Dr. Duygu Özel Demiralp, projelerinin Tütün ve Alkol Piyasası Denetleme Kurumu'nun desteği ve işbirliğinde hayata geçtiğini belirterek, "Sigaraya üniversiteye girdikten sonra başlanma oranı oldukça yüksek. Öğrencilerimizin sigara içmek yerine sağlıklı yaşam için bir arada bulunmalarını sağlamak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektörden bisikletli mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN