Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık su kesintisi olmayacak

ASKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu ana iletim hatlarını yenileme ve alternatif hat döşemesi işine devam ediyor

Giriş Tarihi: 30.7.2014
Başkent'in dört bir tarafındaki içme suyu ana iletim hatları ile alternatif hatlar yenileniyor. İçme suyu borularının yetersiz kaldığı, bazı bölgelerde arıza verdiği için aşama aşama hatların yenilendiğini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Her geçen gün büyüyen ve nüfusu artan Başkentimizin altyapısını da zamana ve ihtiyaca göre yeniden yapılandırıyoruz" dedi. Yeni hat ile kesinti olduğu anda alternatif hat devreye girecek.

ALTERNATİF HAT

ASKİ ekiplerinin son olarak, İstanbul Yolu ile Varlık Mahallesi'nin içinden geçen Tanzimat Caddesi'nin kesiştiği noktada boru döşeme çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Gökçek, Mamak ve Keçiören'in bir kısmını, Altındağ'ın ise tamamını besleyen içme suyu hattına paralel olarak alternatif bir hattın daha yapımının gerçekleştirildiğini söyledi. Başkan Gökçek, yaklaşık 1.5 milyon kişinin içme suyu ihtiyacının karşılandığı mevcut ana iletim boru hattına paralel olarak yapılan yeni hattın yapımının çok önemli olduğunu kaydederek, "Başkent'in alt yapısına 100 yıl dayanma kapasitesine sahip çapı 500 ile 2 bin 200 milimetre arasında değişen yeni çelik ve düktil borular döşüyoruz" dedi.

YEDEK HAT DEVREDE
ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Ankara genelinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında alt yapının uzun yıllar sorunsuz hizmet verecek bir duruma getirildiğinin altını çizen Başkan Gökçek, şunları söyledi: "Döşenen alternatif içme suyu hatları sayesinde su kesintileri yapılmayacak. Ankara'yı besleyen ana hatlarda yaşanabilecek boru patlaması veya diğer bir arıza halinde alternatif (yedek) olarak bekletilen hat devreye alınacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık su kesintisi olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN