Lösemili çocuklar bayram coşkusunu hastanede yaşadı

LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi'nin tedavisi devam eden çocuklar için düzenlediği etkinlik sevinç yaşattı. Çocuklar, Hacivat ve Karagöz ile eğlendi

Giriş Tarihi: 30.7.2014
Lösemi tedavisi devam eden çocuklar, Ramazan Bayramı'nı aileleriyle birlikte Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) ait LÖSANTE Hastanesi'nde gerçekleşen etkinlikte kutladı. Çocuklar hem dans ederek hem de Hacivat ile Karagöz oyununu izleyerek eğlenceli bir gün geçirdi. Etkinlikte dağıtılan bayram hediyeleri ise çocukları mutlu etti.

"AİLELERİNİ ARATMIYORUZ"
LÖSEV Lösante Lösemili Çocuklar Hastanesi Koordinatörü Duygu Aksen, hastanede tedavileri devam eden çocukların ailelerinden ayrı oldukları için bayramın buruk geçtiğini belirterek, "Artık onlarda büyük LÖSEV ailesinin bir parçası oldukları için biz de onlara elimizden geldiği kadar eğlenecekleri, evlerini aramayacakları, aile gibi hissedecekleri bayram geçirmeye çalışıyoruz" dedi.

BAĞIŞ BEKLİYORUZ
İncek'te yapımı devam eden hastanenin büyük bir aşamasının bittiğini söyleyen Aksen, "İnşallah bu yıl açmayı planlıyoruz. Bağışçıların desteklerini bekliyoruz. Çünkü LÖSEV tamamen bağışlarla ayakta duran bir kurum. Bağışçılarımızın gönderdiği kolileri biz tüm Türkiye'deki ailelerimize ulaştırdık. Bu uygulama yıl boyunca devam ediyor. Arta kalan her kuruşu da çocuklarımızın tedavileri için kullanıyoruz" diye konuştu.

HAYATTA EN ÖNEMLİ ŞEY SAĞLIK
LÖSANTE'de çocuğu tedavi gören ailelerden Asuman Akyel, "2 aydır buradayız. Şu an tedaviye çok iyi cevap veriyor. İnşallah daha iyi olacak. Herkese her şeyden önce sağlıklı, huzurlu, mutlu bayramlar diliyorum. Hayatta en önemli şey sağlık. Sağlıklarına dikkat etsinler. Yediklerine içtiklerine dikkat etsinler. Buraya geldikten sonra daha bilinçli bir anne oldum. Şimdi her şeye çok daha fazla dikkat ediyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemili çocuklar bayram coşkusunu hastanede yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN