Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkbank'ın başarı öyküsü

Halkbank Spor Kulübü Başkanı Süleymanoğlu, başarı öyküsünü çalışarak yazdıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 31.7.2014
Halkbank Erkek Voleybol Takımı'yla, başkent Ankara'nın takım sporlarında geçen sezon en üst seviye liglerde şampiyonluk yaşayan tek ekibi Halkbank Spor Kulübü'nün başkanı Selahattin Süleymanoğlu, "Geçen sezon 3 kulvarda zirvede yer aldık. Bu başarı öyküsünü planlı ve programlı çalışarak başardık" dedi. Başarıya giden yolun plan ve programdan geçtiğini kaydeden Süleymanoğlu, "Yönetime geldikten sonra zihniyet değişikliğine gittik. İyi ve nokta transferler yaptık. Doğruyu söylemek gerekirse de işi de öğrendik. Şimdi takımımızı 2001'de 'Yüzyılın Voleybol Oyuncusu' seçilen İtalyan Lorenzo Bernardi'ye emanet ettik. Yeni hocamızın bizi daha iyi yerlere taşıyacağını umut ediyorum" diye konuştu.

"UZUN SÜRE İZLEYEREK ALDIK"
Transfer ettikleri oyuncuları uzun süre izledikten sonra kadrolarına kattıklarını belirten Süleymanoğlu, şunları söyledi: "Yaptığımız transferlerin başarısı tesadüf değil, uzun süre izlediğimiz için bize katkı sağlayacağından emin olduğumuz isimleri kadromuza kattık. Önceden takım olma yolunda sıkıntımız vardı ama son yıllarda bunu aştık ve şampiyonluklar gelmeye başladı. Bu başarı öyküsünü planlı ve programlı çalışarak yazdık."

"SÖZLEŞMELER ARTIK 2 YILLIK"
Süleymanoğlu, Halkbank'ın
elde ettiği başarılar sonucunda yabancı oyuncuların kulübe bakışının değiştiğini ve 1 yıllık sözleşmeler yerine artık 2 sezonluk anlaşmalar yaptıklarını dile getirdi. Süleymanoğlu, yabancı oyuncuların yanına genç oyuncuları koyarak maliyeti aşağıya çekeceklerini de belirtti.

"İKİNCİ SINIF ÜLKE MUAMELESİ BİTTİ"
Halkbank'ın başarıları sayesinde Türkiye'nin marka değerinin arttığını kaydeden Süleymanoğlu, şöyle devam etti: "Bir oyuncu, Türkiye'yi seçecekse hedefi olan takıma bakıyor. Başarılarımızı ve hedeflerimizi duyunca oyuncuları ikna etmekte zorlanmıyoruz. Halkbank, Türkiye'nin pazar değerini yükseltti. Ülkenin pazar değeri, Avrupa'daki başarılarla yükselir. Şampiyon Kulüpler Kupası'nı da alsaydık böyle bir başarı Avrupa'da bizden başka hiçbir kulüpte olmayacaktı. Türkiye'yi voleybolun pazarı haline getirecekti. Biz başarılarımız sayesinde iyi oyuncuları daha az maliyetle kadromuza kattık ve artık ikinci sınıf ülke muamelesi görmüyoruz. Halkbank, başarılar sayes

'BAŞKA TAKIMLARLA BİRLEŞME OLMAZ'
Halkbank Spor Kulübü Başkanı Süleymanoğlu, herhangi bir takımla birleşme gibi durumun söz konusu olmadığını ifade etti. Bankanın İstanbul'a taşınma durumunun ortaya çıkabileceğine ancak Halkbank'ın başka bir kulüple birleşemeyeceğine dikkati çeken Süleymanoğlu, "Banka İstanbul'a taşınsa da başka bir kulüple birleşme söz konusu olmaz. Bazı kulüpler yapmış olabilir ama biz yapmayız. Ankara'da bir takımla birleşme söz konusu olursa da ismimiz ilk başta yazılır. Bu kulübe çok emek verdik, ismimizin ikinci sırada yazılması gibi bir şey olamaz" dedi. Süleymanoğlu, vakit buldukça voleybol oynadığını da kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkbank'ın başarı öyküsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN