Muhteşem bir doğa

Giriş Tarihi: 31.7.2014
Yeşilliğiyle meşhur Çamlıdere Aluçdağı, her yıl düzenlenen geleneksel Aluçdağı Festivali ve yağlı güreşleriyle yoğun ilgi çekiyor. Aluçdağı mevkisinde ayrıca, mesire yeri olan Çamlıca bölgesi ve Yayla Mahallesi, Şeyh Ali Semerkandi Türbesi, Peçenek bucağında Selçuklular'dan kalan cami de gezilip görülebilecek yerler arasında bulunuyor.

STRES ATIYORLAR

Ankaralılar, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından oluşturulan 419 çeşit bitkiyi içinde barındıran Beynam Kent Ormanı'nda, doğal ormanda yürüyüş parkurunu, resim teraslarını, yürüyüş patikalarını, dinlenme tesislerini kullanarak stres atabiliyor. Ankara'ya 150, Beypazarı'na 50 kilometre uzaklıktaki Eğriova Yaylası mesire alanına ise Karaşar Beldesi üzerinden gidiliyor.

DOĞA HAR İKASI

Sahip olduğu göl ve orman manzarası ile ziyaretçilerin temiz hava alma imkanı bulabildiği bu mesire yeri, doğal yapısı ile izcilik faaliyetleri, doğa sporları, doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık çalışmalarına imkan sağlıyor. Eğriova Yaylası'nın, bin 600 metre rakımlı alanlarında sarıçam, karaçam ve köknar ağaçlarının oluşturduğu ormanlık alanları görülmeye değer bir doğa harikası.

EĞRİOVA KEYFİ
Eğriova, ahşap evleri ve göletiyle vatandaşların ilgisini çekiyor. Yaylada bulunan ve çevresinde yeşilin çeşitli tonlarının barındığı göl, ziyaretçilerini büyülerken, gölde alabalık, çay balığı ve kadife balığı da tutulabiliyor. Eğriova Yaylası ziyaretçileri, ormanlık alanlarda yer alan parkurlarda yürüyüş de yapabiliyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhteşem bir doğa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN