Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçimden sonra yeni anayasa

Giriş Tarihi: 31.7.2014

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendiren Kolejli İşadamları Derneği Başkanı Çınar, Türkiye'nin demokratik bir anayasaya ihtiyaç duyduğunu söyledi

Kolejli İşadamları Derneği (KİD) Yönetim Kurulu Başkanı Avukat M. Hakan Çınar, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ve yeni seçilecek Cumhurbaşkanı'ndan beklentilerine ilişkin bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı'nın ilk kez halk tarafından seçilecek olmasını çok önemsediklerini söyleyen Çınar, Türkiye'de mutlaka demokratik ve özgürlükçü bir anayasanın hazırlanması gerektiğini ifade etti.

"SİVİL ANAYASA İHTİYAÇ"
Yeni Cumhurbaşkanı'ndan bekledikleri ilk işin anayasa değişikliği olduğunu kaydeden KİD Başkanı Çınar, "Türkiye'nin bir anayasa sorunu vardır ve bu sorun zaman kaybedilmeden ele alınmalıdır. Geçen dönemde başlatılan anayasa değişikliği çalışmaları çok talihsiz bir şekilde askıya alınmıştır. Oysa, Türkiye'nin acilen özgürlükçü ve sivil bir anayasa ihtiyacı vardır. Yeni Cumhurbaşkanı'nın ilk işi de yeni anayasa için öncülük etmek, elini taşın altına koymak olmalıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimden sonra yeni anayasa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN