Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya'da hayvanlara yaz dönemi aşılaması

Çankaya Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü, Çayyolu bölgesinde bulunan sahipsiz sokak hayvanları ve ev hayvanlarına ücretsiz aşılama yaptı

Giriş Tarihi: 1.8.2014
Çankaya Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Çayyolu bölgesinde sahipsiz sokak hayvanları ve evcil hayvanlara aşılama yaptı. Belediyenin veteriner hekimleri aşılama çalışmasının yanı sıra paraziter hastalıklar ve kuduz hakkında da bilgilendirme yaptı. Ekibin çalışmasına Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç de katıldı.

"MİKROPLAR ARTIY OR"
Belediyenin, hizmet gruplarına göre her bölgede yoğun bir çalışma içine girdiğini belirten Sevinç, Çayyolu bölgesinde yapılan bu çalışmanın hem doğal yapıyı korumak hem de bölge sakinlerinin talepleri doğrultusunda gerçekleştiğini söyledi. Doğal yapı itibariyle bölgede yaşam süren hayvan türleri ve onlardan kaynaklanacak tehlikeler hakkında bilgi vermeyi amaçladıklarını ifade eden Sevinç, "Burada bulunmamızın amacı sizleri bilgilendirmek. Yerleşim yeri yapılaşması nedeniyle yavaş yavaş hayvanların coğrafyasına girmekteyiz. Yaz aylarında vahşi hayvanlar daha hareketli, bu nedenle mikropların taşınma ihtimali de yükseliyor. Bunun için başlattığımız aşılama çalışmalarını bir kampanyaya dönüştürerek talep gelen semtlere öncelik vererek yaygınlaştıracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da hayvanlara yaz dönemi aşılaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN