Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek: Ankapark seneye sarkacak

Giriş Tarihi: 3.8.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından, mahkeme kararı ile durdurulan Ankapark'la ilgili "Gelecek seneye sarkacak" dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabı üzerinden Ankaralılar ile sohbet ederek sorularına cevap verdi. Atatürk Orman Çiftliği arazisinde devam eden ve geçtiğimiz günlerde mahkeme kararı ile durdurulan Ankapark hakkındaki soruları da yanıtlayan Gökçek, "Bu sene bitirmeyi hedefliyorduk. Mahkeme kararları nedeniyle gelecek seneye sarkacak" diye konuştu.

YENİ TERMİNAL 2 YILA HAZIR

Gökçek, Mamak'ta115 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan yeni otobüs terminali hakkında gelen soruyu da yanıtladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, yeni terminalin Mamak'ta otoban kenarında yapılacağını ifade ederek, "Özel sektör yapacak. Muhtemelen iki yıla biter" diye konuştu. Onur Kadir Arıcan isimli takipçisinin, "Sayın Başkan Ankara'da neden 12'den sonra otobüs yok?" sorusuna ise Gökçek, "Bu konuda seçim öncesi söz verdim. 32 hatta sabaha kadar otobüs çalıştı. Ortalama yolcu 3,7 kişi vazgeçtik. EGO ayda 30 milyon zarar ediyor. Zararı yükseltemeyiz. Çünkü bu zarar sübvanse olarak belediye bütçesinden çıkıyor" şeklinde yanıt verdi.

YEŞİL VADİ İÇİN İZİN BEKLENİYOR
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Yeşil Vadi Projesi'ne de Twitter hesabı üzerinden açıklık getiren Gökçek, "Sözümüz var hemen başlamak istiyoruz. Ancak Devlet Su İşleri bir türlü olumlu görüş vermiyor. Kırıkkale Valiliği ve biz izin için çalışıyoruz" dedi. Gece boyunca Ankaralıların sorularını yanıtlayan Melih Gökçek, Ankara'ya bazı bölgelerde bisiklet yolu yapmayı düşündüklerini açıkladı. Gökçek ayrıca Keçiören'de bulunan Fatih Köprüsü'ndeki trafik yoğunluğunu Ziraat Fakültesi içinden geçecek olan alternatif yol ile aşacaklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek: Ankapark seneye sarkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN