Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da model uçaklar yarıştı

Türk Hava Kurumu'nun düzenlediği Türkiye Serbest Uçuş Milli Model Uçak Şampiyonası ve Anadolu Kupası, Ankara'da yapıldı

Giriş Tarihi: 4.8.2014
Gölbaşı Dirsekli Toprak Pisti'nde gerçekleştirilen yarışlarda 200 yerli ve yabancı katılımcı, hazırladıkları model uçaklarla mücadele etti. Oluşturulan hakem heyeti, en uzun süre havada kalma ve en uzak mesafe alma gibi kriterlerine göre model uçakları değerlendirerek puanlandırdı.

'TEKRAR HAYATA GEÇİRDİK'
Ödül törenine katılan Tük Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, yıllar önce ara verilen model uçak yarışmasını tekrar hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bu süreç içerisinde model uçak yapımımız devam etti ama yarışmalara ara verilmişti. Bu sayede tekrar bu duyguyu yaşama fırsatı bulduk" dedi.

GÖSTERİ YAPILDI
Gölbaşı Kaymakamı Şevket Cinbir, uluslararası yarışmanın ev sahipliğini yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, "Bu tür etkinliklerin Gölbaşı genelinde de teşvik edilmesine ve imkan sağlanmasına ortam hazırlayacak çalışmaları da başlatacağız" ifadesini kullandı. Ödül töreninin ardından yamaç paraşütü, moskito ve R/C model uçak gösterileri programa katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da model uçaklar yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN