Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankaragücü Yiğiner ile devam edecek

Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu, dün yapıldı. Bent Ahlat'ın adaylıktan çekilmesiyle rakipsiz kalan Yiğiner, tek aday olarak başkanlığa yeniden seçildi

Giriş Tarihi: 4.8.2014
Ankaragücü Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda Mehmet Yiğiner üçüncü kez başkan seçildi. Tandoğan tesislerinde yapılan ve bin 273 delegeden yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından başlayan genel kurulda, divan başkanlığına Hüseyin Ar seçilirken, Fatih Mert, Hacı Bekir Kani ve Haydar Karakaş üye olarak görev aldı. Olağanüstü Genel Kurul'da, bilanço, Denetleme Kurulu ve faaliyet raporları, yapılan oylama sonucunda oybirliğiyle kabul edildi. Daha sonra Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner'in konuşmasına geçildi. Yiğiner, göreve geldikleri gündeki tabloyla bugünkü arasında çok büyük farklılıklar olduğunu belirterek, kulübün borçlarında büyük bir ilerleme sağladıklarını söyledi.

ÖNCELİĞİ BORÇLARA VERİYORUZ
Ankaragücü'nün en büyük sorununun FIFA'ya borçlar olduğunu ve önceliği bu borçlara verdiklerini ifade eden Yiğiner, "Sonra Futbol Federasyonu'na olan borçlar vardı. Futbolcuların, teknik direktörlerin ve kulüplerin alacakları bulunuyordu. Bunların yanı sıra kulübün yaşaması için önce amatör kümeye düşmememiz gerekiyordu. Birçok borcu bitirdik, diğerlerini de yapılandırdık. Kalanları da kısa bir zamanda çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz" dedi.

FUTBOLDA ŞAMPİYON TAKIM ÇIKARAMAYAN TEK BAŞKENTİZ...
Futbolda şampiyon çıkmayan tek başkentin Ankara olduğuna dikkati çeken Yiğiner, "Bunu sonlandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler daha çok çalışacağız ama herkes taşın altına elini sokacak. Bilet ve kombine fiyatlarını artıracağız. Her şey iyi gidiyor, yarınlar daha güzel olacak. Ocak ayında göreceksiniz ki, borçları azaltma hedefine daha da yaklaşacağız" dedi.

MEHMET YİĞİNER'İN LİSTESİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU
Yönetim kurulu : Metin Akyüz, Ercan Soydaş, Nuri Muhammed Yaman, Gürkan Büyükkaralı, Hakan Bilgin, Ertan Şahin, Hasan Bilgili, Muhammer Kılıç, Osman Gazi Kandaş, Zekeriya Murat, Olcay Er, Tunçay Elmadağlı.
Denetim kurulu : İbrahim Erdinç Ünal, Ziyarettin Üçpınar, Fatih Öztürk.
Disiplin kurulu : Soner Yıldırım, Hilmi Yaman, Naim Öztürk, Ömer Yılmaz, Berat Çakır.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
Tandoğan Tesisleri'nde yapılan Genel Kurul öncesi sıkı güvenlik tedbirleri alındı. Daha önce yaşanan olayların tekrarlanmaması için seçime delegeler, görevliler ve medya mensupları dışında kimse alınmadı. TOMA'lar da tesis çevresinde hazır bulunurken, içeri girenler tek tek arandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaragücü Yiğiner ile devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN