Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara Başbakan Erdoğan'ın dev mitingi için hazırlığını sürdürüyor

AK Parti İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan'ın cuma günü Etlik'te yapacağı büyük miting için hazırlanıyor. Mitinge 350 bin vatandaşın katılması bekleniyor

Başkent, yerel seçim öncesinde gerçekleşen büyük mitingin ardından bu kez Cumhurbaşkanlığı seçimi için Ankara'ya gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için hazırlanıyor. 350 bin kişinin katılımının beklendiği dev miting Etlik Antares AVM önünde gerçekleşecek. AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, miting öncesinde teşkilatın büyük bir özveriyle çalıştığını belirterek, Ankaralılar için tüm detayların düşünüldüğünü söyledi.

"HEDEFİMİZ 350 BİN KİŞİ"
Cuma günü saat 18.00'da gerçekleşecek dev miting öncesinde SABAH Ankara'ya konuşan AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, "Yerel seçimler öncesinde Türkiye genelinde en büyük mitingimiz İstanbul'dan sonra Ankara'da oldu. Bu mitingde de hedefimiz yine 350 bin kişiye ulaşmak olacak. Bu kez nüfusun yaz ayları dolayısıyla az olması bir handikap olacak bizim için ancak seçim öncesinde oy kullanmaya gelecek olan Ankaralılar'ın sayıyı artıracağını düşünüyoruz" dedi.

"GÖNÜLL ÜLER SERVİS KİRALIYOR"
Yamalı, "Parti olarak bu konuda bir çalışma yapamıyor olsak da AK Parti'ye ve Recep Tayyip Erdoğan'a gönül veren birçok sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar otobüs ve servis araçları kiralıyor. 2 bine yakın servis aracının alana gelmek isteyen Başkentliler'in hizmetinde olacağını umuyoruz" diye konuştu.

MİTİNG ALANINDA 4 BİN KİŞİ GÖREV ALACAK
Miting alanına giriş çıkışlarda problem yaşanmaması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması noktasında hem emniyet güçleriyle hem de parti teşkilatıyla birçok toplantı yaptıklarını vurgulayan Nedim Yamalı, "Önceki mitingimizde emniyet güçlerinin sıkı tutumundan dolayı birçok vatandaşımız alana girememişti. Bu mitingde bu sorunların yaşanmaması için düzenlemeler yapmaya çalışıyoruz. Başbakanımıza inşallah muhteşem bir uğurlama organize ediyoruz" dedi. Miting alanı çevresinde 2 bine yakın teşkilat görevlisinin hizmet edeceğini belirten Yamalı, "Bunun haricinde 25 ilçede bulunan teşkilatlarımızdaki yerel görevlilerle birlikte 4 bine yakın partilimiz görev yapacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Başbakan Erdoğan'ın dev mitingi için hazırlığını sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN