Asfalt hedefi için ödenek şart

Giriş Tarihi: 7.8.2014
Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) Başkanı Ayberk Özcan, hükümetin 2023 yılı karayolu ulaşım hedeflerine erişilebilmesi için yeterli ödeneğin zamanında sağlanmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Türkiye asfalt endüstrisinin gelişimini, sektörün işvereni olan Karayolları Genel Müdürlüğü'nün projeleri ve bu projeler için ayrılan ödenek miktarlarının belirlediğini kaydeden Özcan, 2013 yılında karayolları için 25 milyon ton sıcak karışım asfalt kullanıldığını söyledi.

ŞEHİR İÇİNDE 15 MİLYON TON
Özcan, "Karayollarının yanı sıra şehir içi yollarda da son iki yıldır ortalama 15 milyon ton asfalt kullanıldı" diye konuştu. Belediyeler tarafından yapılan yol ve asfalt yatırımları sonucunda geçen yıl yaklaşık 16 milyon ton asfalt üretimi gerçekleştirildiğini dile getiren Ayberk Özcan, 2010 sonrasında şehir içi yollar, karayolları ve köy yolları olmak üzere toplamda yılda yaklaşık 40 milyon ton asfalt kullanıldığını kaydetti.

SEKTÖR GELİŞME KAYDEDİYOR

Ayberk Özcan, son yıllarda büyük yatırımlar yapılan karayollarında 2013'te yatırım tutarının 12 milyar liraya ulaştığını da belirtti. Özcan şöyle devam etti: "Geçen yıl 16 milyon ton asfalt üretimi gerçekleştirildi. Sektörümüz hem teknik hem de ekipman açısından önemli gelişmeler kaydetti."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asfalt hedefi için ödenek şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN