Tuncelili öğrenciler Haberhattı Başkent'i gezecek

Tunceli'den Ankara'ya gelen 100 başarılı lise öğrencisine dil eğitimi yanında Başkent'le ilgili bilgiler verilecek

Giriş Tarihi: 8.8.2014
Tunceli'de okullarında başarılı olan 80'i kız 100 lise öğrencisi Tunceli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uçakla Ankara'ya getirildi. Ankara Esenboğa Havalimanı'na yanlarında bulunan refakatçı polis memurları ile gelen gençler Başkent'te çiçeklerle karşılandı. Havalimanında otobüslere binen gençler daha sonra kalacaklara yurtlara gitti.

"DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN"
Tunceli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü'nün "Daha İyi Bir Gelecek İçin Tunceli Gençleri İle Elele" projesi kapsamında Ankara'ya getirilen 100 gence 34 gün boyunca İngilizce eğitimi verilecek. Yaşları 14 ile 18 arasında değişen gençler Ankara'da dil eğitimlerinin yanı sıra çeşitli kültürel etkinlik ve sosyal faaliyetlere de katılacak.

SERTİFİKA ALACAKLAR
Tuncelili gençler Ankara'da ilk olarak Anıtkabir'e götürülecek. Daha sonra sırası ile Mogan Gölü, Ankara Kalesi, Eymir Gölü, eski Meclis, Hamamönü, Mavi Göl, Atatürk Evi, Göksu Parkı, Gençlik Parkı, Tabiat Müzesi ve Kızılcahamam'a götürülecek olan gençler 8 Eylül'de üst düzey katılımla gerçekleştirilecek programla sertifikalarını alarak memleketlerine dönecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuncelili öğrenciler Haberhattı Başkent'i gezecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN