Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EGO, direksiyona geçecek şoförleri özenle seçiyor

Ankara'nın kent içi ulaşımında günlük ortalama 670 bin kişiyi taşıyan belediye otobüsü şoförleri psikoteknik testten geçirilerek özenle seçiliyor. Testlerde şoförün psikolojisi de değerlendiriliyor

Giriş Tarihi: 13.8.2014
Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Ankara'nın kent içi ulaşımında günde ortalama 670 bin kişiyi taşıyan belediye otobüsü şoförlerini psikoteknik testten geçirerek özenle seçiyor. Şoförler seçilirken, ehil ve psikolojik sorun yaşamamış kişiler olmasına özen gösteriliyor.

100 ÜZERİNDEN 70 ŞARTI
EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, sürekli artan araç trafiğinin ve yolcu kapasitesinin, toplu taşıma görevini yerine getiren otobüs şoförlerine büyük sorumluluklar yüklediğini belirtti. Teknik bilgi, deneyim, refleks gibi özelliklerin yanında, görev başında ani karar verme durumunda olan şoförün psikolojisinin de çok önemli olduğunu vurgulayan Tahiroğlu, "Test sonucunda 100 üzerinden 70 puanı geçen şoför adaylarına, çalışma hayatıyla birlikte, hizmet içi eğitim ve halkla ilişkiler konusunda eğitim veriliyor" diye konuştu.

YAZ SPOR OKULLARI DOSTLUKLAR İÇİN YENİ BİR KAPI ARALIYOR
Yaz tatilini Ankara'da geçiren 7-14 yaş arası çocukların çeşitli branşlarda ücretsiz eğitim aldıkları Çankaya Belediyesi yaz spor okulları, yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanan çocuklara yeni dostlukların kapısını aralıyor. İkinci dönemi 23 Ağustos'a dek sürecek okullarda 8 branşta 870 çocuk bir yandan spor yapmanın hazzını yaşarken bir yandan da yaz aylarını keyifli geçiriyor. Çankaya Belediyesi'nin çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimleri açısından büyük öneme sahip olan yaz spor okullarında, çocuklar en çok ilgiyi basketbola gösteriyor. Çocukların 207'si basketbolu, 189'u futbolu, 181'i de voleybolu tercih ediyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EGO, direksiyona geçecek şoförleri özenle seçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN