Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güven Timi 7 ayda 300 kişi yakaladı

Sokakta suçlu kovalayan Güven Timleri'nin 7 ayda hırsızlık, dolandırıcılık, cinayet, adam yaralama, uyuşturucu taciri 300 kişiyi yakaladığı bildirildi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı olarak sokakta faaliyet yürüten Güven Timleri'nin bilançosu açıklandı. Emniyet Müdürü Kadri Kartal'ın talimatıyla sayıları 150'den 250'ye çıkarılan timlerin 7 ayda 300 suçluyu yakaladığı açıklandı. Güven Timleri'nin AŞTİ, tren garı, AVM, dolmuş ve otobüs durakları, semt pazarları, hareketli cadde ve sokaklarda hakkında hırsızlıktan, dolandırıcılıktan, cinayetten, adam yaralamadan, uyuşturucu satmaktan ve kaçakçılık yapmaktan arama ve yakalama kararı bulunan bu kişileri tek tek yakaladığı belirtildi.

DEĞİŞİK KILIKLARA GİRDİLER
Sokakları suçlulardan temizlemek için görevlendirilen Güven Timleri 7 ay önce düğmeye bastı. Diğer şubeler tarafından aranan ve mahkeme kararıyla yakalaması bulunan hırsız, dolandırıcı, zehir taciri, katil, adam yaralayan ve kaçakçılık yapanların listesi üzerinden harekete geçildi. Sokakta simitçi, çöpçü ve seyyar satıcı gibi kılıklara bürünerek suçluların izini süren Güven Timleri başta AŞTİ, tren garı, AVM, otobüs ve dolmuş durakları ile kalabalık cadde ve sokakları hedef seçti.

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Bu bölgelerde yapılan kimlik uygulamaları ile fotoğraf teşhislerinden 11 yankesicilik, 7 dolandırıcılık, 25 hırsızlık, 12 narkotik, 1 cinayet, 1 adam yaralama ve 140 kaçakçılık şüphelisi ile diğer suçlardan olmak üzere toplam 300 kişi kıskıvrak yakalandı. Ayrıca 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde ise 629 şahıs hakkında yasal işlem yapıldığı belirtildi. Yakalanan 300 kişi ile birlikte 5 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kuru sıkı tabanca, 350 gram esrar, 112 gram eroin, 136 paket bonzai ile 51 extacy hap ele geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güven Timi 7 ayda 300 kişi yakaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN