Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saraçoğlu'na AVM yapılmayacak

Maliye Bakanlığı, Bakanlar Kurulu kararı ile riskli alan ilan edilen Saraçoğlu Mahallesi'ne AVM yapılmayacağı ile ilgili açıklama yaptı

Giriş Tarihi: 15.8.2014
Maliye Bakanlığı, Bakanlar Kurulu kararı ile riskli alan ilan edilen tartışmaların göbeğindeki Çankaya'daki Namık Kemal ve Yenişehir mahallelerine ilişkin açıklama yaptı. Saraçoğlu Mahallesi olarak da bilinen yerdeki taşınmazların satılarak elden çıkarılması, sahadaki yapıların yıkılarak yerlerine alışveriş merkezi yapılmasının söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, ağaçların korunacağına ve yeşil alanların genişletileceğine değinildi.

HALK A AÇIL ACAK

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile söz konusu alanın 'Devlet Mahallesi' niteliğindeki binaların aslına uygun bir şekilde ekonomiye kazandırılmasının kararlaştırıldığına dikkat çekilen açıklamada, "Kamu konutu ve resmi kurum binalarının yenilemelerine ihtiyaç var. Yenilenecek bu yerlerin kamu binası yerine tüm halkın kullanımına açılması uygun olacak" denildi.

TEMATİK ALAN OLUŞTURULACAK
Mevcut yapıların korunacağı mahalledeki binalar aslına uygun restore edilecek ve tüm halkın yararlanabileceği bir yapıya kavuşturulacak. Kültürel, sanatsal ve sosyal öğelerin içinde yer alacağı, yeşil alanların genişletileceği, özellikle gençlere, engellilere ve yaşlılara dönük tematik alanların yer alacağı yerde, alışveriş merkezi yapılmasının söz konusu olmadığı dile getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saraçoğlu'na AVM yapılmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN