Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Su depolarının temizliğini ihmal etmeyin

Giriş Tarihi: 15.8.2014

Apartman ve işyerlerindeki su depolarının temizliğinin yılda en az bir kez yaptırılması gerektiğine dikkat çekildi

Ankara Su ve Kanal İşletmesi (ASKİ) Genel Müdürü İrfan Kaya, Başkentliler'i uyararak, su depolarından kullanılan suların sağlıklı olması için rutin bakım ve temizlik işlemlerinin mutlaka yaptırılması gerektiğini bildirdi. ASKİ'nin, temiz ve kaliteli nitelikteki içme suyunu evlere kadar büyük bir titizlik içinde getirdiğini ifade eden Kaya, rutin bakımları aksatılan su depolarından alınan suların tehlike oluşturduğunu söyledi.

PAS OLUŞUYOR
İrfan Kaya, apartman ve işyerlerindeki su depolarının temizliğinin hiçbir aksatmaya sebebiyet vermeden yaptırılması gerektiğini belirterek, "Su depolarında periyodik temizlik aksatıldığında, depoların içerisinde pas oluşuyor, yosun tutuyor, bakteriler ürüyor… Kısacası insan sağlığını tehdit edecek her türlü olumsuz koşullar meydana geliyor" diye konuştu.

ÖZENLE ARITILIYOR
ASKİ'nin şehir şebeke suyunu İvedik İçme Suyu Arıtma başta olmak üzere bölgesel arıtma tesislerinde son teknolojik sistemlerle arıtarak en sağlıklı şekliyle abonelerine sunduğunu ifade eden Kaya, abonelerin de suyunu hijyen ve güven içinde tüketebilmeleri için üzerlerine düşen görevi yerine getirerek, yılda en az bir kez su depolarının bakım ve temizliğini yaptırmaları gerektiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su depolarının temizliğini ihmal etmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN