Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk portresi için 6 bin gönüllü var

Giriş Tarihi: 16.8.2014

Fotoğraf sanatçısı Cumhur Aygün tarafından geliştirilen Atatürk'ün canlı portresi ve imzası, 6 bin gönüllü ile gerçekleştirilecek

Atatürk'ün canlı portresini ve imzasını 6 bin gönüllü ile Anıtkabir'de oluşturarak, Guinness Rekorlar Kitabına adlarını yazdırmayı hedefliyorlar. İlk kez 10 Kasım 2012'de 2 bin 400 kişiyle İzmir'de, ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 5 bin 990 kişiyle Bursa'da yapılan Atatürk'ün canlı portesi ve imzası bu kez 6 bin gönüllü ile Anıtkabir'de oluşturulacak.

GÖNÜLLÜLÜK İLKESİ VAR
Guinness Rekorlar Kitabına girebilmek için İngiltere'den bir heyetin de katılacağı etkinlik gönüllüleri bekliyor. Genelkurmay Başkanlığı'nın özel izni ve Anıtkabir Komutanlığı'nın desteğiyle düzenlenecek etkinlik, 26 Ağustos'ta gerçekleştirilecek. Fotoğraf Sanatçısı Cumhur Aygün tarafından geliştirilen proje, tamamen gönüllülük ilkesine dayanıyor.

85 KİŞİLİK EKİP YÜRÜTECEK

Cumhur Aygün, "Bugüne kadar insanlarla yapılmış bir resim veya portre çalışmasına rastlamadık. Guinness Rekorlar Kitabı'nda da sadece ellerinde karton kaldırarak, 2 bin 600 kişiyle yapılan bir rekor var. Biz bu sene bunu 6 bin kişiyle gerçekleştirip bu rekora adımızı yazdırmayı hedeflemekteyiz" dedi. Aygün, "Ekibimiz başarılı ve profesyonel kişilerden oluşuyor. Çalışmalarımızı 85 kişilik ekiple gerçekleştirdik. Projede yer alacak 6 bin kişi de gönüllü olarak bu projede yer alacak. Katılımcıların önceden başvurması gerekmiyor" dedi.

TÜRK DEVLETİNİN TEMELİ ATILDI
Büyük Taarruz'un başladığı gün olması nedeniyle 26 Ağustos'u seçtiklerini vurgulayan Cumhur Aygün, "26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz'un zaferle sonuçlanması ile yeni Türk Devleti'nin temeli atılmıştır. İşte Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin atıldığı büyük zaferin başlangıç günü olan 26 Ağustos'ta Ulu Önder'in ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de olacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk portresi için 6 bin gönüllü var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN