Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnovasyona büyük yatırım

Giriş Tarihi: 16.8.2014
İlk öğrencilerini 2014 bahar ayında karşılayan Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde oluşturulan Fikri Mülkiyet Hakları, Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi Yüksek Lisans Programı, yeni öğrencilerine kapı aralıyor. Alanında ilk olma özelliği taşıyan program, dünya ekonomisinde en büyük 10 ülke arasına girmeyi hedefleyen Türkiye'de yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesi açısından önem taşıyor.

BİRÇOK DERS VAR

Programın 2014-2015 öğretim yılı başvuruları 18-22 Ağustos 2014 tarihleri arasında kabul edilecek. Programda, "Fikri Haklar", "Marka Hukuku", "Fikri Haklar, İnternet ve Yeni Teknolojiler", "Fikri Haklar Uygulaması ve Yönetimi", "Patent ve Faydalı Modeller", "Ekonomik Kalkınma, Teknoloji ve Yapısal Değişiklik", "Teknoloji, Yenileşim ve İşletme Yönetimi", "Rekabet ve Fikri Mülkiyet Hukuku" gibi birçok ders yer alıyor.

KARİYER İMKANI

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Fikri Mülkiyet Hakları, Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Arzu Oğuz, yüksek lisans programı ile henüz iş yaşamına atılmamış genç mezunlara yeni kariyer imkanı sunacağına da dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnovasyona büyük yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN