İki mahallede su için gerginlik çıktı

Yeşilöz ve Yelli mahallelerinde su gerginliği çıktı. İki mahalle "eşit su dağıtılmasını" istiyor

Giriş Tarihi: 17.8.2014
Köyden mahalleye dönüşen Güdül'e bağlı Yeşilöz ve Yelli mahallelerinin arasını 'su' bozdu. Yelli Mahalle Muhtarı Murat Altuntaş, daha önce köylerindeki ılıca mevkisi ve Osman Kocaoğlu'nun arazisi içinde bulunan suyun iki mahalle tarafından ortak kullanıldığını anlatarak, "Yeşilöz'den 35 araçla 150 kişi mahallemize gelerek baskın yaptı. Birçok kişiyi darp ettiler" diye konuştu.

BASKIN YAPTILAR

Altuntaş, şu an aynı noktadan kendi mahallelerine saniyede yarım litre su gelirken, Yeşilöz Mahallesi'ne saniyede 7-8 litre su gittiğini ileri sürerek, "Biz sadece suyun eşit akıtılmasını istiyoruz. Biz kimsenin suyunu kesmedik ve fazla su da istemedik. Suyu yüzde 50-50 olarak paylaşalım istedik. Bunun üzerine Yeşilöz Mahallesi halkı mahallemize baskına geldi" diye konuştu.

40 DAKİKA AKIYOR

Mahallede susuzluk sıkıntısı yaşandığını anlatan Altuntaş, şöyle konuştu: "Durumu ASKİ yetkililerine anlattık. Onlar su işini çözeceklerini bize bildirdi. Mahallemizde sadece günde 40 dakika su akıyor. Köyümüzün yeterli suya kavuşmasını istiyoruz. Sadece suyun iki mahalleye eşit olarak verilmesinden yanayız." Altuntaş, durumu Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım'a da anlattıklarını ve sorunun çözümü noktasında, belediye başkanın kendilerine söz verdiğini dile getirdi.

Vatandaş tepkili: Biz böyle mi Büyükşehir olacağız
Yelli Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Zoroğlu ise "Biz böyle mi Ankaralı olacağız ya da başkentli olacağız? Başka deyişle büyükşehirli olacağız? Yeşilöz Mahallesi'nin suyunu kesin demiyoruz. Sadece su, eşit saniye bölü litre bazında yüzde 50-50 olarak verilsin bunu istiyoruz" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki mahallede su için gerginlik çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN