Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turistlerin tercihi 'Ulucanlar Müzesi'

Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara'nın en fazla ziyaret edilen özel müzesi olma unvanını elinde bulunduruyor

Giriş Tarihi: 17.8.2014
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verileri, Ankara'yı ziyaret eden yabancı turistlerin en çok hangi mekanları ziyaret ettiğini ortaya koydu. Verilere göre geçtiğimiz yıl Ankara'ya yaklaşık 850 bin turist geldi. Turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında Anıtkabir geliyor. Anıtkabir'i, tarihi evleri ve sokaklarıyla büyük beğeni toplayan Ankara Kalesi ve Altındağ Belediyesi tarafından restore edildikten sonra müze olarak kapılarını açan 'Ulucanlar Cezaevi Müzesi' takip ediyor.

KATKI SAĞLIYOR

Aynı zamanda Ankara'nın en çok ziyaret edilen özel müzesi olan Ulucanlar Cezaevi Müzesi, yabancı turistlerin tercih listesinde ilk 3'te yer alıyor. Altındağ'da bulunan tarihi ve kültürel değerlere ilgi gösterilmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Hamamönü ve Hamamarkası bölgesi, tarihi Ankara evleri ve nostaljik sokaklar, restore ettiğimiz Ulucanlar Cezaevi, Ankara'nın turizm potansiyeline büyük katkı sağlayan yatırımlar arasında" dedi.

ÖNEMLİ BİR SİMGE
Veysel Tiryaki, Ankara'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin Hamamönü'nü, Hamamarkası'nı ve Cezaevi Müzesi'ni görmeden kentten ayrılmadığını anlatarak, şöyle konuştu: "Belediye olarak tarihe sahip çıkmayı ve tarihi değerleri korumayı görev edindik. Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara için önemli bir simge. Müzenin bu kadar çok ziyaret edilmesi hem tarih hem de kültür adına çok sevindirici. Aynı zamanda emeklerimizin boşa çıkmadığının göstergesi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turistlerin tercihi 'Ulucanlar Müzesi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN