Taşdelen'e 600 bin liralık Audi 8

Türkiye'nin en borçlu belediyesi olarak bilinen Çankaya Belediyesi'nin genç başkanı Alper Taşdelen, 600 bin TL'lik makam aracı aldı. Bu alım ise kamuoyunda tepkiye neden oldu

Giriş Tarihi: 19.8.2014
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen eski başkan Bülent Tanık'ın makam aracı olarak kullandığı minibüsün yerine 600 bin TL'ye Audi A8 Long marka makam aracı satın aldı. Eski minibüsün sürekli arızalandığını dile getiren belediye yetkilileri, ihtiyaçlar dahilinde Çankaya Belediye Başkanı'na yakışan bir makam aracı satın aldıklarını söyledi.

SÜREKLİ ARIZALANIYORDU

Alper Taşdelen'in tartışmalara neden olan makam aracı hakkında açıklama yapan belediye yetkilileri, "Çankaya'da makam aracı ihtiyacı vardı. Daha önce makam aracı olarak kullanılan minibüs sürekli arızalanıyordu. Başkanımız da iki kez yolda kaldı. Çankaya Belediyesi'ne yakışan bir makam aracı satın almak istedik" diye konuştu.

EFSANE MİNİ BÜS GİTTİ
Eski Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık tarafından makam aracı olarak kullanılan "efsane minibüs" ise gitti. Tanık döneminde Çankaya Belediyesi'nin ödenmeyen borçları yüzünden birkaç kez haczedilip geri alınan Ankaralılar'ın ve kamuoyunun yakından bildiği ünlü minibüsün sık sık arızalandığını gerekçe gösteren Taşdelen, çareyi kendisine yeni bir makam aracı satın almakta buldu.

"Çılgınlık"
Türkiye'nin en borçlu belediyelerinden biri olan Çankaya Belediyesi başkanı için alınan 600 bin TL'lik makam arabası Başkent'te tartışma konusu oldu. Belediyenin borçlar yüzünden zor günler geçirdiğini söyleyen Çankaya Belediyesi'ne yakın kaynaklar, "Alper Taşdelen sırf borçları yüzünden spor kulübünü sorumluluğunun üstlenmeyerek kapısına kilit vurdu. Önceki yıllardan belediyede alacaklarını tahsil edemeyen birçok iş adamı da kapıları aşındırıyor. Bu durumda 600 bin TL'ye makam arabası almak çılgınlık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşdelen'e 600 bin liralık Audi 8
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN