Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büfeciler yarından itibaren boykotta

Ankaralı büfeciler, Büyükşehir Belediyesi'nin uygulamaya koyduğu Ankara Kart'taki kar oranlarının yüzde 1.5'tan 0.4'e düşürülmesini boykot edecek

Giriş Tarihi: 21.8.2014
Ankara Büfeciler Esnaf Odası, AnkaraKart dolumu yapan büfelerin kar oranının, Büyükşehir Belediyesi ile firma arasında yapılan anlaşmayla yüzde 1.5'tan yüzde 0.4'e düşürülmesine tepkili. Esnafın bu kararla zor durumda bırakıldığını ifade eden Oda Başkanı Berat Çakır, yarından itibaren kart dolumu yapmayacaklarını belirterek boykota gideceklerini açıkladı.

"SATIŞ ZORUNLULUĞUMUZ YOK"
Kar oranı yeniden yüzde 1.5'a yükseltilene kadar satış yapmayacaklarını vurgulayan Çakır, "Büfeciler satışı bıraktığı anda vatandaş sadece metrolardan kart dolumu yaptırabilecek. Biz satış yapmak zorunda değiliz, zaten hiçbir karımız yok. Şu anda bile büfecilerin çoğunluğu kar etmediği için satış yapmıyor. Geri kalanı da boykotla birlikte satışları durduracak" dedi.

"DESTEK BEKLİYORUZ"
Büfecilerin kart dolumu için bin 500 TL karşılığında aldıkları makineye her ay 30 TL bakım ücreti verdiklerini aktaran Çakır, "Satış yapmaktan vazgeçen büfelerin altı ay içerisinde makineyi iade etmeleri gerekiyor. Altı ay geçtikten sonra makineyi iade edemeyen büfe sahipleri firmadan paralarını da alamayarak ikinci kez mağdur olacak. Bu sorun tamamen firmanın yaptığı anlaşmadan kaynaklanıyor" dedi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de konuyla ilgili firmanın yetki ve sorumluğu olduğunu doğruladı.

Çiydem DAĞDEVİREN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büfeciler yarından itibaren boykotta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN