Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'in yaz okullarına büyük ilgi

Çocuklar ve gençler bilgisayardan yüzmeye, jimnastikten gitara, futboldan halk oyunlarına kadar birçok etkinliğe katıldı

Giriş Tarihi: 21.8.2014
Büyükşehir Belediyesi'nin çocukları hem sokağın kötü alışkanlıklarından korumak hem de boş zamanlarını faydalı uğraşlarla değerlendirmelerini sağlamak amacıyla açtığı "Yaz Kursları"ndan 23 bin çocuk ve genç yararlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezleri'nde okulların kapanmasıyla başlayan yaz kurslarının ailelerden gelen talepler doğrultusunda belirlendiğini bildirdi.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

Bilgisayardan yüzmeye, jimnastikten gitara, futboldan halk oyunlarına kadar 50 branşta kurslara katılan yaklaşık 23 bin çocuk ve genç yaz ayları boyunca Büyükşehir Belediyesi'nin güvencesinde ücretsiz servis hizmeti ile evlerinden alınarak getirilip- götürüldükleri ve tamamen ücretsiz olarak katıldıkları kurslarda yeni hobiler öğrenmenin, spor yapmanın, kültürel yönden birikimlerini artırmanın ve yeni arkadaşlar edinmenin mutluluğunu yaşamaya devam ediyor.

MORAL BULDULAR
Yetkililer, kursların "ilkokul-ortaokul" ağırlıklı olduğunu, küçük çocukların ise aileleri ile birlikte getirilip götürüldüğünü kaydetti. "Pedagojik formasyon" eğitimi almış, branşlarında bilgi ve tecrübeye sahip hocalar tarafından Yaz Kursları'na katılan çocuklar ve genç yaş grubu öğrenciler, aynı zamanda okul dönemine hem moral hem de birikim kazanmış olarak hazırlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'in yaz okullarına büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN