Ortaköy Mezarlığı defin için hazırlandı

Giriş Tarihi: 22.8.2014

Büyükşehir Belediyesi, 1 milyon 660 bin metrekarelik alana sahip Ortaköy Mezarlığı'nda altyapıyı tamamladı

Büyükşehir Belediyesi'nin, Başkent'in artan nüfusunu dikkate alarak hazırladığı Ortaköy Mezarlığı, defin işlemleri için hazır. Ankara'da günde ortalama 30 defin işleminin yapıldığını ve büyük ağırlığın Karşıyaka Mezarlığı'nda olduğunu belirten yetkililer, Mamak Ortaköy bölgesinde sosyal tesisleri ile birlikte inşaatı tamamlanan mezarlıkta, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda defin işleminin yapıldığını söyledi.

"EN İYİ HİZMET VERİLECEK"
1 milyon 660 bin metrekarelik bir alana sahip olan Ortaköy Mezarlığı'nda mezar altyapılarının tamamlandığını, 96 bin lahitin defin için hazır hale getirildiğini ifade eden yetkililer, Ortaköy Mezarlığı'nda en iyi hizmetin verileceğini belirtti.

MODERN SOSYAL TESİSLER

Mezarlıkta aynı anda bin kişinin namaz kılmasına imkan veren bir cami bulunuyor. 5 bin kişinin namaz kılabileceği, kar, yağmur ve güneşe karşı üzeri özel çadır sistemiyle kapatılan korunaklı bir alan da mevcut. Cami altında 3 kadın, 3 erkek için gasilhane, 90 cenaze kapasiteli morg ünitesi, cenaze levazımatçısı, çiçekçi ve cenaze sahiplerine ücretsiz çay ve şampiyon ekmek ikramının yapılacağı bekleme salonu, özürlülerin de rahat abdest alabildiği yerler bulunuyor. Ayrıca otopark yeri de hizmete sunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortaköy Mezarlığı defin için hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN