Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barış Aydın: İşadamları için büyük fırsat

Giriş Tarihi: 23.8.2014
Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, "Ankara, büyükelçiliklerin ve dolayısıyla da ticaret ataşeliklerinin de merkezi. Dünyaya açılmayı düşünen işadamları için bu büyük bir fırsat. Büyükelçilikler sayesinde Ankaralı işadamına en uzak ülke, 3-5 kilometre mesafede" ifadelerini kullandı.

BİRİNCİ SIRADA YER ALIYOR
Ülke ekonomisinin kalkınmasında ihracatın oldukça büyük bir yeri olduğunu hatırlatan Aydın, TÜİK verilerine göre 2013 yılı Ocak-Haziran döneminde 3 bin 114 olan Ankaralı ihracatçı firma sayısının, 2014 yılının aynı ayları arasında 3 bin 320'ye yükseldiğini ifade etti. Aydın, Ankara'nın bu oranla İç Anadolu Bölgesi'nde birinci sırada yer aldığına dikkat çekti.

BÜYÜKELÇİLER YAKINIYOR

Dünyaya açılmak isteyen Ankaralı işadamlarının ihracat yapmayı düşündükleri ülke hakkında en sağlıklı bilgiyi büyükelçilikler aracılığıyla edinebileceğine işaret eden Barış Aydın, şunları söyledi: "Görüştüğümüz pek çok büyükelçi ihracat hedefi olan Türk yatırımcılarının genellikle kulaktan dolma bilgilerle hareket etmesinden yakınıyor. Oysa bir ülke hakkındaki en doğru bilgileri resmi muhatap olan büyükelçiliklerden alabilirler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barış Aydın: İşadamları için büyük fırsat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN