Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dikmen Vadisi'ne yeni model

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dikmen Vadisi 4. ve 5. etaplarının yeni bir modelle tamamlanacağı müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 26.8.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dikmen Vadisi'nin 4. ve 5. etapları için yeni bir model uygulanacağını belirterek, önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılacağını ve bu etapların bölüm bölüm satılacağını söyledi. Gökçek, "Müteahhitler kendileriyle ilgili bölümleri, biz hak sahiplerinin konutlarını yapacağız" dedi.

İHALESİ EYLÜLDE YAPILACAK
Başkent'in prestij projelerinden olan Dikmen Vadisi'ndeki çalışmaların, mahkeme kararlarıyla sürekli durdurulduğunu, özellikle hak sahiplerinin mağdur edildiğini anlatan Gökçek, 4. ve 5. etaplarda yeni bir model uygulanacağını söyledi. Gökçek, ihaleye çıkılacağı müjdesini de verdi.

ANKAPARK SE NEYE BİTECEK
Başkent turizmine ivme kazandıracak Ankapark ile ilgili konuşan Gökçek, "Mahkeme kararı var durdurduk ama tekrar başlayacağız. Sorunu çözeceğiz" diye konuştu. Gökçek, "Toplam maliyet 600 milyon dolar falan olacak. Oyuncakları geldi. Şu anda iş yüzde 65'lerde. Ancak seneye biter. Çünkü bu seneyi bize kaybettirdiler" diyerek düşüncelerini ifade etti.

AŞTİ'NİN YERİNE "BEDESTEN" YAPILACAK
1071 Malazgirt Bulvarı'ndaki gecekondu sorununun kamulaştırmayla çözüleceğini, bunun için mahkeme kararının beklendiği ifade eden Gökçek, AŞTİ'nin de Mamak'ta belirlenen yere taşınacağını, Ankara'nın dört bir yanındaki giriş-çıkış noktalarında da indir bindir yerleri yapılacağını belirtti. Gökçek, "AŞTİ'nin yerine Bedesten diye bir projemiz vardı. Küçük küçük iş yerleri. Hepsini AŞTİ'nin şimdiki yerine toplayalım istiyoruz. Orayı saat satan, kemer satan yerler gibi sokak sokak gruplandıralım diyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikmen Vadisi'ne yeni model
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN