Poliste hırsızlara karşı seferberlik

Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, hırsızların hedefindeki Çankaya'daki ev ve iş yerlerini tek tek gezip vatandaşlara bilgi verdi

Giriş Tarihi: 26.8.2014
Ankara'da 2009 yılında şubeye dönüştürülen Toplum Destekli polisler (TDP) vatandaşla emniyet arasında köprü görevini, geliştirdikleri projelerle sürdürüyor. Olayların niteliğine göre ilçe ve semtlerde faaliyet gösteren ekipler, Çankaya'yı adım adım dolaşmaya başladı. Hırsızların hedefindeki Çankaya bölgesindeki iş yeri sahipleri ile apartman sakinlerini dolaşan TDP ekipleri, hırsızlara karşı dikkatli olmaları, polisle irtibat kurmaları uyarılarında bulundu. Polisin bir hafta içinde 5 bin noktaya ulaşıp bilgilendirme yaptığı öğrenildi. Yazla birlikte çevre illerden Ankara'ya gelen seyyar hırsızlık çetelerine karşı daha önce uyarı yapan emniyet birimlerinin ardından şimdi de Toplum Destekli Polislik Şubesi devreye girdi. Hırsızlık çetelerinin özellikle Çankaya bölgesini hedef alması üzerine çalışma başlatan ekipler, buradaki ev ve iş yeri sahipleriyle tek tek görüşüp bilgilendirici ve uyarıcı broşürler dağıttı.

5 bin kişiyle görüşüldü

Bir haftada 5 bin kişiye ulaşan ekipler vatandaşlara, "Ev ve iş yerlerinize güvenlik kamerası ve hırsız alarmı, kapı ve pencerelerinize kilit, iş yerlerinize kepenk taktırın. Posta kutularını dolu bırakmayın. Tatile giderken anahtarı güvenilir bir komşunuza bırakın. Evde ve iş yerlerine para bırakmayın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Poliste hırsızlara karşı seferberlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN