Gökçek bonzai ile mücadele başlatıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, okulların açılmasının ardından bonzai ile mücadele için kampanya başlatacaklarını söyledi. Gökçek, kampanyaya Ankara eklerinden de destek istedi

Giriş Tarihi: 27.8.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, içler acısı görüntülere neden olan ve gençler arasında kullanımı her geçen gün yaygınlaşan uyuşturucu madde bonzaiye karşı etkin mücadele içine girileceğini söyledi. Bu sentetik maddenin gençlerin ölmesine neden olan çok ciddi bir sorun olduğunu belirten Gökçek, "Okulların açılması ile birlikte bonzaiye karşı çok ciddi bir kampanya yapacağız. Özellikle Ankara ilaveleri ve medyayla çok iyi desteklenmesi lazım" dedi.

"16 YAŞINDA BİTİYOR"
"Hepimizin çocuğu, kardeşi, tanıdığı kimse böyle elden çıkabilir. Tedavi etmek de çok zor. Ölümle bitiyor. Genç yaşta, 16 yaşında bitiyor çocuk" sözleriyle açıklamalarını sürdüren Gökçek, "12, 13, 14 yaşında başlıyor ve 16 yaşında bitiyor. Valilik makamı, belediye ve tüm devlet kurumları işbirliği içinde bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmada biz üzerimize düşeni Ankara'da yapacağız" diye konuştu.

"BARONLAR ZENGİN OLUYOR"
Kampanyanın temel prensibinin ihbarlara dayanacağını vurgulayan Gökçek, "Esas prensip, ihbarlara dayanıyor. Hukuki yönleri inceleniyor. Belki ihbar edenlere ödül bile verilecek. Tedbirlerle üzerine gidilmezse gençliğimizi kaybederiz. Çocuklarımız ölürken, 8-10 tane uyuşturucu baronu zengin oluyor" diye konuştu.

"SURİYELİLER'E SAHİP ÇIKACAĞIZ"
Suriyelilerle ilgili Ankara Valiliği ile bir çalışma başlattıklarına da dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, şunları söyledi: "Çok ciddi bir sorun ama Allah kimseyi o duruma düşürmesin. Düşünün Türkiye'de öyle bir olay var ve siz Suriye'ye kaçıyorsunuz. Çaresizlikten başka bir şey değil. Bu insanlara sahip çıkmak bizim boynumuzun borcu. Onların içerisinde hoşumuza gitmeyen davranışlar varsa onları nötralize etmenin yoluna bakacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek bonzai ile mücadele başlatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN