Osman Bekar: Tarihimiz bir hedefimiz bir

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Geçtiğimiz hafta Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Atatürk Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nun ortaklaşa düzenledikleri '1071 tarihimiz bir hedefimiz bir' etkinliğinin ne kadar yerinde ve doğru bir uygulama olduğunu yazmıştım.
Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri etkinliğe beni de davet ettiler ancak iş yoğunluğundan dolayı katılamadım. Katılanların anlattıklarından sonra da pişmanlık yaşamadım değil. Gençlerimizin tarihleriyle buluşmaları gerçekten de çok güzel olmuş. Gençlerimizin hem madden hem bedenen sağlıklı olmalarının yanında sağlam bir maneviyata, milli bir ruha bağlı olmaları da çok önemlidir. Bu anlamda spor bakanlığının bu etkinliğinden herkes memnun kalmış. Tarih çalıştayının yanı sıra etkinlik için planlanan gösteriler izleyenlerin nefesini kesmiş. İki devlet kurumu arasındaki işbirliğinin amacı zaten bu uygulamanın ne kadar güzel olacağının da sinyallerini veriyordu.

RENKLİ BİR ETKİNLİK

Tabi Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Kılıç'ın Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özdemir bey ile Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Harun Sönmez'in de bu etkinliğe bizzat katılarak gençlerle birlikte bu heyecanı paylaşması da ayrı bir güzellik. Kuran tilaveti, cirit gösterileri, folklor gösterileri, at üzerinde yapılan diğer gösteriler de ayrıca etkinliğe renk katan diğer unsurlar olmuş. Gençlik Bakanlığımızın bugünlerde de hayata geçirdiği benzer güzel bir etkinliği var. 30 Ağustos Zafer Bayramı haftası dolayısıyla "Kocatepe'den Dumlupınar- Zafertepe'ye, Bağımsızlığa Giden Yolda" sloganıyla düzenlenen etkinlikte Yeni Türkiye'nin gençleri Kurtuluş Savaşı boyunca tüm cephelerde şehit düşen vatan evlatlarının anısına Dumlupınar Şehitliği'ne Mehter Takımı eşliğinde yürünecek.

ZAFERTEPE COŞKUSU

Bakanlığın organizasyonuyla özellikle Zafertepe'ye çıkacak olan 15 bin gencimizin yaşayacağı heyecanın önümüzdeki yıllarda yüzbinlerle ifade edilmesini diliyorum. Zaten böyle yerinde uygulamalarla da bu iş hiç de zor değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Bekar: Tarihimiz bir hedefimiz bir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN