Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara Kalesi'nde festival coşkusu

Giriş Tarihi: 1.9.2014

Ankara Shopping Fest rüzgarı Ankara Kalesi'nde esti. Festivalin ikinci günü etkinlikleri kale kapısında marşlar eşliğinde yapıldı

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 3'üncüsünü düzenlediği Ankara Shopping Fest etkinlikleri Ankara Kalesi'nde devam etti. Şenlikte önce Mehteran Takımı marşlar eşliğinde yürüyerek kale kapısına geldi. Mehteran takımının burada marşlar ve vurmalı çalgılarla gerçekleştirdikleri gösteri vatandaşlar tarafından büyük beğeni ile izlendi.

"ANKARA KALESİ ÖNE MLİ"
Mehteran gösterilerinin ardından ATO Başkanı Salih Bezci, festival hakkında bilgi verdi. Ankara Kalesi'nin önemine değinen Bezci, "Ankara Kalesi'nin manevi olarak da maddi olarak da değeri vardır. Kale bizim için çok önemlidir. İnşallah festival etkinlikleriyle Ankara turizmi canlanır ve kalenin de ekonomik değeri artar" dedi. Ankara Kalesi ve keçisinin Ankara'nın önemli iki temsil figürü olduğuna dikkat çeken Bezci, ATO olarak bu iki figürün yer aldığı bir hediyelik kalemlik seti yaptıklarını anlattı. Bezci, Ankara Kalesi esnafını temsilen Ömer Uçman'a bir kalemlik seti hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Kalesi'nde festival coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN