Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karanlıktaki cadde aydınlığa çıkacak

Beş yıldır aydınlatma sorunu çözülemediği için hırsızlık olaylarının arttığı Fatih Korçam Caddesi, SABAH Ankara'nın haberiyle artık rahat uyuyacak

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ yaklaşık 5 yıldır sokak ışıklandırmasının olmaması nedeniyle ölümlü kazaların yanı sıra hırsızlık olaylarının yaşandığı Altındağ Güneşevler Mahallesi'nde bulunan Fatih Korçam Caddesi'nin aydınlatma çalışmalarının ekim ayı sonuna doğru tamamlanmasının planlandığını açıkladı.

VATANDAŞ İSYAN ETMİŞTİ

Caddelerine ışıklandırma yapılmasını isteyen mahalle sakinleri seslerini SABAH Ankara aracılığı ile duyurdu. Yaklaşık 5 yıldır aydınlatma sistemi olmaması nedeniyle ölümlü trafik kazalarının ve hırsızlık olaylarının meydana geldiği cadde ile ilgili vatandaşların isyan etmesinin ardından Başkent Elektrik Dağıtım AŞ bir açıklama yaptı.

'İMAR SORUNLARI ÇALIŞMAYI GECİKTİRDİ'
Başkent Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamada, Fatih Korçam Caddesi ile ilgili projelendirme çalışmalarının tamamlandığı belirtilerek, "Güneşevler Mahallesi'nde aydınlatma ve şebekenin yer altına alınması ile ilgili 2008 yılından itibaren çalışma başlatılmıştır. Ancak bölgedeki bazı cadde ve sokakların bir bölümünün imara uygun olarak açılmış olmaması nedeniyle tesis çalışması gerçekleştirilememiştir. İmar uygulaması tamamlanan bölgeler ekiplerimizce takip edilerek yatırım planı kapsamında aydınlatma ve şebeke çalışması yapılmaktadır. Fatih Korçam Caddesi'nin de bütünü ile imara uygun olarak açılmasına müteakip aydınlatma projesi hazırlanmış, Valilik Aydınlatma Komisyonu'ndan çıkan izin doğrultusunda projelendirilme işlemi tamamlanmıştır" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karanlıktaki cadde aydınlığa çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN