Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç mucitlere destek

Yenimahalle Belediyesi'nin destek verdiği Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri, hidrojenle elektrik üreten araç yaptı. Gençler, Başkan Fethi Yaşar'a teşekkür etti

Giriş Tarihi: 3.9.2014
Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan 10 kişilik Hidrokale Ekibi, Yenimahalle Belediyesi'nin katkılarıyla hidrojenle elektrik üreten 2 araç yaptı. Araçlarıyla Shell Eko-Marathon ve TUBİ- TAK Alternatif Enerjili Araç yarışlarına katılarak önemli başarılar elde eden genç mucitler, son yaptıkları araçla Yenimahalle Belediyesi'ne teşekküre geldi.

2 araç yaptılar

Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcıları Başar Bal ve Erhan Aras'a kendi tasarımları olan, tamamen çevreci hidrojenle çalışan araçlarını tanıtarak arcın özellikleri hakkında bilgi veren Takım Kaptanı Buğra Güler, "2013 yılında üniversitemiz bünyesinde kurduğumuz ekibimizle alternatif enerji olarak kabul edilen ve dünyada araştırma konusu olan hidrojen enerjisi üzerinde çalıyoruz. Bu çalışmalarımız neticesinde 6 ay içerisinde 2 araç tasarladık. Hollanda'nın Rotterdam şehrinde düzenlenen Shell Eko-Marathon yarışlarında ülkemizi temsil ettik ve 38 takım arasından ilk 12'de yer almayı başardık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç mucitlere destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN