Çocuk kulüpleri dönemi başlıyor

Yeni eğitim öğretim yılından itibaren daha çok özel okullarda uygulaması yapılan çocuk kulüplerinin devlet okullarında da açılması sağlanacak

Giriş Tarihi: 5.9.2014
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 Eylül'de başlayacak yeni eğitim-öğretim yılından itibaren daha çok özel okullarda uygulaması yapılan "çocuk kulüplerinin" devlet okullarında da açılmasına olanak veren yeni bir düzenleme yaptı. MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, "MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Çocuk Kulüpleri Yönergesi"yle okullarda çocuk kulüplerinin açılmasına imkan tanındı.

NORMAL EĞİTİMİN DIŞINDA

Yönergeyle eğitim ve öğretim saatleri dışında çocukların, güvenli ortamlarda ve normal eğitim ve öğretim faaliyetlerinin devamı niteliğinde olmayacak şekilde yaş ve gelişimsel durumlarına göre, bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları, güzel sanatlar, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları, geleneksel çocuk oyunları, yabancı dil gibi konularda yeteneklerini desteklenmesi ve geliştirilmesi amaçlandı.

10 velinin imzası gerekecek
Okul öncesi eğitim kurumları ile ilkokullarda çocuk kulüplerinin açılması için personel ve fiziki imkanların yeterli olması, uygun eğitim ortamı bulunması ve kulüp için en az 10 velinin başvuruda bulunması gerekecek. Okul müdürlüğünün teklifi ve il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünün onayı ile çocuk kulübü kurulacak. Çocuklar, velilerin talepleri dikkate alınarak çocuk kulübüne kaydedilecek. Kulüpteki öğrenci sayısı okul öncesinde 20, ilkokullarda 30'u geçmeyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk kulüpleri dönemi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN