Suriyeli mülteciler Keçiören’de mutlu

Keçiören Belediyesi, yurtlarını terk etmek zorunda kalan Suriyeliler'e kucak açtı. İlçede Somali, Irak, Afganistan, Yemen ve Sudanlı da var

Giriş Tarihi: 6.9.2014
Keçiören Belediyesi, iç savaşta anavatanlarını terk etmek zorunda kalan Suriyeli mültecilere kucak açtı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Keçiören Belediyesi olarak bu zor günlerinde yurtlarını terk etmek zorunda kalan tüm insanlara barınma, gıda ve giyim başta olmak üzere her türlü yardımı yapmaya çalışıyoruz. Eksik kaldığımız yerde ise Keçiören halkı o açığı hemen kapatıyor" dedi.

MUSTAFA AK DERTLEŞTİ

Suriye'de zulümden kaçan ailelerin ülkelerinde yaşadıkları acılar yürek dağlarken, Keçiören Belediyesi ilçe sınırlarında yaşayan mültecilerin her türlü sıkıntılarına ortak oluyor. Mültecilerin yerleştirildiği Yeşilöz Mahallesi'nde ev ziyaretleri yapan Mustafa Ak ile dertleşen Suriyeli mültecilerin anlattıkları ise yürekleri dağladı.

ARALIKSIZ BOMBARDIMAN

Suriyeli Nahne İskif, Suriye'de durumun Türkiye'deki insanların tahminlerinin çok ötesinde kötü olduğunun altını çizdi. İskif, Halep'te yaşadıklarının altını çizerek, "Her gün ama her gün aralıksız bombardımana maruz kaldık. Allah hiç kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Kendi canınızı değil, evlatlarınızın canından endişe ediyorsunuz. En son çocuklarımın çok yakınına bir top mermisi düşünce eşimle Türkiye'ye kaçmaya karar verdik" diye konuştu.

DÜNYAM BAŞIMA YIKILDI
Suriye'de öğretmenlik yaptığını belirten Hanen İskif ise şunları söyledi: "Savaş öncesi Suriye'de öğretmenlik yapıyordum. Bombalar düşmeye başlayınca önce elektrik, su gitti. Hayat aşırı pahalandı. Allah'a dua edip, aylarca oruç tuttuk. Gençler sürekli sokak ortasında öldürülüyordu. Bir gün bombardıman yaşandığı aynı apartmanda oturan 4 kız kardeşimin öldürüldüğü haberini aldım. Dünyam başıma yıkıldı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli mülteciler Keçiören’de mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN