Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akpınar'da mağduriyet giderilecek

Büyükşehir Belediyesi, Akpınar Mahallesi'nde heyelan bölgesi sakinlerinin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla belediye hisselerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devretti

Giriş Tarihi: 10.9.2014
Akpınar Mahallesi'ndeki heyelan bölgesi sakinlerinin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla Belediye hisseleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredilecek. Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez'in başkanlığında toplanan Meclis, gündemdeki maddeleri görüştü. Söz konusu parsellerde yer alan park ve spor alanı kullanımlı taşınmazlarının devri ile ilgili yazı da gündeme geldi.

SÜREÇ BAŞLADI

Başkanlık Yazısı, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde "oy birliği" ile onanırken, Akpınar Mahallesi'ndeki heyelana maruz kalan bölge yapıların aktarılacağı rezerv alan için süreç de başlamış oldu. Meclis, Kalecik sınırlarında bulunan Tansu Çiller ve Osman Arslan parklarında düzenleme yapılmasına ilişkin yazıyı da "oy birliği" ile kabul etti.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KARARI
Son günlerde tüm Türkiye'nin gündeminde olan uyuşturucu ile ilgili de Büyükşehir Belediye Meclisi harekete geçti. Gençleri, uyuşturucu madde bağımlılığından kurtarmak, korumak ve rehabilitasyonlarını sağlayarak sağlıklı bir nesil yetiştirebilmek amacıyla tedbirleri almak, tesisler açmak, yeni binalar yapmak, satın almak kiralamak veya takas etmek için Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı görevlendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akpınar'da mağduriyet giderilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN