Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Harem balesi bugün Aspendos'ta

Giriş Tarihi: 13.9.2014

Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin "Harem" adlı eseri, bugün "21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali" kapsamında Antalya'da sahnelenecek

Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde 1998 yılında Osmanlı Devleti'nin 700. yılı dolayısıyla tasarlanan "Harem" balesi, "21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali" kapsamında bugün Antalya'da sanatseverlerle buluşacak. Yurt içi ve yurt dışında birçok kez sahnelenen, tarihe ışık tutan eserin reji ve koreografisi Merih Çimenciler'e ait.

SAHNE ALACAKLAR

Eserin dekor ve kostüm tasarımı Alexander Vasilliev, ışık tasarımı ise Tahsin Çetin imzasını taşıyor. Eserde Eren Keleş "Padişah", Özge Başaran Onuk "Gülbeden", Özge Onat "Kösem Sultan", Mine İzgi "Çeşmidil", Emre Güler "Kemal", Kadir Okurer "Ressam" ve "Yeniçeri Solist", Hakan Odabaşı "Harem Ağası" ve Bahar Keleş "Baş Cariye" rolleri ile sahne alacak.

Osmanlı müziği eşlik edecek

Osmanlı usul müziğinin çağdaş bale yorumuyla birleştiği eserde piyanist Erkan Yüksel, ney sanatçısı Uğur Onuk, kudüm sanatçısı Aygün Altınbaş, kanun sanatçısı Cüneyt Kırşan, keman sanatçısı Ahmet Dinleyen, timpanide Yalçın Baygın ve bateride Tansu Karpınar birbirinden etkileyici müziklerle Ankara Devlet Opera ve Balesi bale sanatçılarına eşlik edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harem balesi bugün Aspendos'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN